Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

700 bin işçi yarını bekliyor

Kamuda çalışan 700 bin işçinin gözü toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten gelecek zam teklifinde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş ve Hak-İş başkanlarıyla görüşmüş ve toplantının ardından salı günü işaret edilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla teklifin yenilenmesi ve zam oranının yarın açıklanması bekleniyor.

Kamuda çalışan 700 bin

Kamuda 700 bin kamu işçisini ilgilendiren zamma yönelik bekleyiş sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan ile bir araya gelmiş,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zam oranını açıklanacağını duyurmuştu.

Edinilen bilgiye göre, yarın saat 11.00’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yer alacağı bir görüşme planlanıyor. Hükümetin son teklifinin üstüne çıkılması bekleniyor.

İlk 6 ay için yüzde 30 zam teklifi

Hükümet son olarak 12 bin lira taban ücret ve ilk altı ay için yüzde 40 zam teklif etmişti. İşçi temsilcileri bunu yeterli bulmadıklarını, iyileştirme istediklerini açıklamışlardı. İşçi kesiminin beklentisi 15 bin lira taban ücretle yüzde 45 zam oranı. Hükümetin işçilere ilk teklifi ilk 6 ay için yüzde 30 zam ve 11 bin 500 lira taban aylık olmuştu.

700 binden fazla işçiyi ilgilendiriyor

Kamu toplu iş sözleşmesi Karayolları, Demiryolları, il özel idareleri, şeker fabrikaları, elektrik üretim santralleri, kömür işletmeleri, üniversiteler ve hastanelerin de aralarında olduğu kamu kurum ve kuruluşlarındaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiriyor

meritking giriş kingroyal giriş