Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

ÖZGE Projesi,Özel Güvenlik Sektörüne Ne Tür Katkı Sağlayacak!

ÖZGE Projesi,Özel Güvenlik Sektörüne Ne Tür Katkı Sağlayacak! Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan ÖZGE Projesi için ‘Özel Güvenlik’te Devrim Niteliğinde Bir Adım’ dedi.

ÖZGE Projesi,Özel Güvenlik Sektörüne

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, 8 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan ÖZGE Projesi için ‘Özel Güvenlik’te Devrim Niteliğinde Bir Adım‘ dedi.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı koordinesinde 8-12 Kasım tarihlerinde Antalya’da ÖZGE (Özel Güvenlik Geliştirme Çalıştayı) gerçekleşecek. Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanımız Ömer ÇAĞIRICI, ”Özel güvenlik sektörü için heyecan verici bir dönüm noktası yaklaşıyor, meslek için hayallerimiz gerçeğe dönüşüyor” dedi.

Ömer ÇAĞIRICI, Özel güvenlik sektöründe ki paydaşların katılımıyla gerçekleşecek olan bu çalıştayın önemine vurgu yaparak, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başkanlığı temsilcileri, üniversiteden akademisyenler ve özel güvenlik sektörünün ileri düzey uzmanları, özel güvenlik eğitimlerini yeniden gözden geçirmek ve güncellemek için bir araya geleceği bilgisini paylaşarak bu projenin özel güvenlik sektörü için bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

ÇAĞIRICI, bu çalıştay da yetkinlik temelli eğitim modeline odaklanacağını, özel güvenlik eğitimlerinin, özel güvenlik sektöründeki değişen ihtiyaçlara uygun hale getirileceğini belirterek, özel güvenlik görevlileri alanında uzmanlaşarak, kamu güvenliğinin de en iyi şekilde sağlanmasında daha etkin olacaklardır.

ÇAĞIRICI açıklamasının devamında: “Ülkemizin güvenliği için kamu güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan özel güvenlik görevlileri vazgeçilmez bir role sahiptir.  İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından daha önce başlatılan KAAN projesi ile özel güvenlik ve genel kolluk görevlilerinin etkin işbirliği ve koordinasyonu ile olay meydana gelmeden suçun önlenmesi ve meydana gelen olaylarda ise en seri şekilde genel kolluğa bildirilmesi amaçlanarak %80‘lere varan başarı oranıyla özel güvenlik görevlilerinin etkinliği arttırılmıştı.

Sendika olarak KAAN projesini her zaman desteklemiş ve şimdide onun kadar önemli bir proje olan ve yıllardır mesleğin gelişimi için savunduğumuz branşlaşma olan ÖZGE projesi, özel güvenlik görevlilerinin daha donanımlı ve yetkin olmalarını sağlayacak önemli bir adımı temsil ediyor. Güvenlik-İş Sendikası olarak, ÖZGE projesini destekliyor ve gurur duyuyoruz, özel güvenlik sektörümüzün geleceğine ve meslektaşlarımızın hak ettiği değere ulaşacağına olan inancımızı yinelemek istiyoruz.

Bu çalıştay, sektörün geleceği için büyük umutlar vadederken, İçişleri Bakanlığımıza, Emniyet Genel Müdürlüğümüze ve güncel olarak özel güvenlik görevlilerinin gelişimine en önemli katkıyı sunan Özel Güvenlik Denetleme Başkanımız Sayın Suat Çelik’e ve tüm ekibine ,özel güvenlik sektörüne kattığı her olumlu proje ve değer için teşekkür ediyorum.” dedi.

meritking giriş kingroyal giriş