Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

Kamuda Çalışan Özel Güvenlik Görevlisinin Kimlik Kartı İptal Edildiğinde Yapılması Gerekenler

Bilindiği üzere kamuda taşeron nezdinde çalışmakta olan işçiler 696 sayılı KHK ile sürekli işçi kadrosuna geçirilmiş ve bu geçiş sırasında işçiler hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmaları yapılmıştır

Bilindiği üzere kamuda taşeron

Bilindiği üzere kamuda taşeron nezdinde çalışmakta olan işçiler 696 sayılı KHK ile sürekli işçi kadrosuna geçirilmiş ve bu geçiş sırasında işçiler hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmaları yapılmıştır. 2018 yılında 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un değişmesi sonrasında kamuda sürekli işçi kadrosuna geçirilen birçok özel güvenlik görevlisinin kimlik kartları ve çalışma izinleri Özel Güvenlik Komisyonları tarafından haksız yere iptal edilmiştir.

Kimlik Kartı İptal Edilen Özel Güvenlik Görevlisi İşten Çıkarılır Mı?

Kamuda çalışan özel güvenlik görevlileri arasında en çok sorulan sorulardan biri de Kimlik kartı iptal edilen Özel Güvenlik Görevlisi İşten Çıkarılır mı? Sorusu olup maalesef kamuda çalışan özel güvenlik görevlisinin özel güvenlik kimlik kartı ve/veya çalışma izni iptal edildikten sonra çalışmış olduğu kurumdan iş çıkışları verilmektedir.

Kamuda Çalışan Özel Güvenlik Görevlisinin Kimlik Kartı İptali ve İşten Çıkarılması sonrasında ne yapması gerekir?

Kamuda çalışan özel güvenlik görevlisinin kimlik kartı iptali ve/veya çalışma izni iptalinden sonra öncelikle idari dava açma süresi içerisinde İdare Mahkemeleri nezdinde Yürütmeyi Durdurma talepli kimlik kartı iptali işleminin iptali davası açması ve işten çıkarılmasına müteakip dava açma süresi içerisinde işe iade davası açması gerekmektedir. Bu iki davanın hak düşürücü süreler geçmeden açılması gerekmekte olup bu davaların alanında uzman idare ve iş hukuku avukatı aracılığıyla takip edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kişilerin geri döndürülemez, telafisi güç ve imkânsız zararlara uğraması durumu gerçekleşir.

En iyi İdare Hukuku Avukatı ve En İyi İş Hukuk Avukatı Kimdir?

 Hukukun birçok dalı bulunmakta olup bir avukatın hukukun tüm dallarında uzman olması hayatın olağan akışına aykırıdır. En iyi İdare Hukuku Avukatı ve En iyi İş Hukuku avukatı; bu alanda birçok davaya bizzat bakmış ve bunlardan deneyim kazanmış avukattır. Piyasada En iyi İdare Hukuku Avukatı ve En iyi İş Hukuku Avukatı olduğunu iddia eden avukatlar bulunsa da avukat seçimi yaparken öncelikle avukatın daha önce aynı konuya ilişkin davaya bakıp bakmadığı, daha önce uyuşmazlık konusuyla aynı ya da benzer davalarının olup olmadığı ve dosyanızla bizzat ilgilenip ilgilenmediğinin araştırılması gerekmektedir.

Kamuda Çalışan Özel Güvenlik Görevlisinin HAGB sebebiyle Kimlik Kartı İptali

Kamuda çalışan özel güvenlik görevlisinin HAGB sebebiyle kimlik kartı iptali sebebiyle dava açılabilmesi için birtakım şartların gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Bu şartlar gerçekleşmeden dava açılması durumunda davanın kaybedilmesi gündeme gelecektir. Bu nedenle; özel güvenlik kimlik kartı iptali ve işe iade davaları öncesi, sitemizin hukuk müşavirliğini yürüten İdare Hukuku Avukatı ve İş Hukuku Avukatı Av. Hüseyin KAYA ‘ya ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

KAYA HUKUK & DANIŞMANLIK

Mustafa Kemal Mah. 2142 Cad. Lütfiye Hanım Apt. No:8/9 Çankaya Ankara

+90 505 894 75 23

meritking giriş kingroyal giriş