Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

Hastanede arbede: Güvenlik görevlisi kalp krizi geçirdi

Trabzon’da, yakınlarını ziyaret için hastaneye gelen 2 kişiyle yaşanan tartışmadan sonra kalp krizi geçiren güvenlik görevlisi tedavi altına alındı.

Trabzon'da, yakınlarını ziyaret için

Hastanede arbede: Güvenlik görevlisi kalp krizi geçirdi

Trabzon’da, yakınlarını ziyaret için hastaneye gelen 2 kişiyle yaşanan tartışmadan sonra kalp krizi geçiren güvenlik görevlisi tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, dün gece Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi acil servisindeki yakınlarını ziyarete gelen 2 kişi ile güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı.

Tartışma sırasında yaşanan arbedede, hasta yakınlarından biri güvenlik görevlisi Ali Kemal Sağlam’ın göğsüne fiziksel müdahalede bulundu.

Arbede, polisin müdahalesiyle sonlandırıldı.

Güvenlik görevlisi Sağlam, olaydan bir süre sonra kalp krizi geçirdi. Kalbinin durduğu belirlenen Sağlam, sağlık personelinin müdahalesiyle yaşama döndürülerek yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş, AA muhabirine, dün gece alkollü 2 kişinin, yakınlarını ziyaret etmek için hastaneye girmek istediğini söyledi.

‘Yarın ameliyat olacak’

Güvenlik görevlilerinin, söz konusu kişileri belli bir plan çerçevesinde içeri almak istediğini belirten Tekinbaş, şunları kaydetti:

“Dolayısıyla orada bir tartışma oluyor. Bir güvenlik görevlisi arkadaşımıza fiziki müdahale oluyor. Göğsüne ne kadar şiddetli vuruluyor, bilemiyorum. O arkadaşımızın daha önceden bilmediği kardiyak rahatsızlığı varmış. Daha sonra beyaz kod veriliyor. Olay bittikten sonra arkadaşımız kalp krizi geçiriyor, daha doğrusu kalbi duruyor, sonra anjiyo oluyor ve koroner baypas kararı alınıyor. Şu anda yoğun bakımda tedavisi devam ediyor, yarın ameliyat olacak.”

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta ise KTÜ Farabi Hastanesi’nde “menfur bir olay” yaşandığını ifade ederek, “Güvenlik görevlisi arkadaşımız ciddi bir süreç yaşadı. Durumu hala ciddiyetini koruyor. Çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum” dedi.

Usta, “Şiddeti gerçekleştiren vatandaşın, kendi sağlığıyla oynadığını bilmesi gerekiyor. Kendi sağlığını riske atıyor çünkü müdahil olacak kişileri de devre dışı bırakmış oluyor. Sağlık Bakanlığını temsilen hem bizler hem de fakülte yönetimi konuyu yakından takip ediyoruz” diye konuştu.

meritking giriş kingroyal giriş