Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
25 ŞUBAT Pazar 02:22
Advert

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler ne yapmalıdır? kimler özel güvenlik olabilir,silahlı,silahsız özel güvenlik kim olabilir?

Özel Güvenlik
Giriş Tarihi : 09-04-2023 01:20   Güncelleme : 10-04-2023 23:09
Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler ne yapmalıdır?

  1. Gerekli yaş sınırını karşılamak: Türkiye'de özel güvenlik görevlisi olmak için en az 18 yaşında olmak gereklidir.

  2. Eğitim almak: Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmak için, özel güvenlik eğitimi veren bir kurumdan 120 saatlik bir eğitim programını tamamlamak gereklidir. Eğitim sonunda düzenlenen sınavda başarılı olunması gerekmektedir.

  3. Başvuru yapmak: Eğitim tamamlandıktan sonra, özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen özel güvenlik kimlik kartı başvurusunda bulunmalıdır.

  4. Sağlık raporu: Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler, sağlık durumlarını belgeleyen bir sağlık raporu almaları gereklidir.

  5. Emniyet arşiv kaydı: Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler, Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü'nün arşiv kayıtlarında herhangi bir suç kaydının olmaması gerekmektedir.

  6. Güvenlik soruşturması: Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişiler, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almalıdır.

  7. Özel güvenlik kimlik kartı almak: Başvuruların tamamlanması ve gereken şartların yerine getirilmesi ardından, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından özel güvenlik kimlik kartı verilir.

Özetle, Türkiye'de özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kişilerin özel güvenlik eğitimine katılmaları, özel güvenlik kimlik kartı başvurusunda bulunmaları, sağlık raporu alıp emniyet arşiv kaydı ve güvenlik soruşturması yapmaları gerekmektedir. Başvuruların tamamlanması ardından özel güvenlik kimlik kartı verilir.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı