Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

Güvenlik-İş Sendikasından Tepki;Her Türlü Hukuki Desteği Sağlamaya Hazırız..!

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede oturan kadın, gelen kargosunun güvenlik görevlisi tarafından evine çıkarılmaması üzerine özel güvenlik görevlisine hakaret ve darp etmesine sendikadan tepki geldi.

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede oturan kadın, gelen kargosunun güvenlik görevlisi tarafından evine çıkarılmaması üzerine özel güvenlik görevlisine hakaret ve darp etmesine sendikadan tepki geldi.

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası yazılı açıklama yaptı.

Yapılan Açıklamada;

İstanbul Esenyurt’ta bir sitede oturan kadın, gelen kargosunun güvenlik görevlisi tarafından evine çıkarılmaması üzerine meslektaşımıza fiziki ve sözlü hakaretler savurdu. Özel güvenlik görevlisi meslektaşımıza ağıza alınmayacak hakaretler ederek fiziki temasta da bulundu.

Görevi başında fiziki ve sözlü saldırı uğrayan meslektaşımızın yaşadığı şiddet olayını esefle kınıyoruz.

7/24 görev yapan can ve mal koruyan özel güvenlik görevlilerine yönelik bu tür şiddet olaylarıyla karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur. Özel güvenlik görevlileri 5188 sayılı kanunla çalışan , kamu güvenliğinin tamamlayıcı mahiyetinde görev yapan yetki sınırları içerisinde olaylara müdahale eden ve AYRICA kimsenin getir götür işini yaptıramayacağı özel, kutsal bir meslektir. Özel güvenlik çalışanlarına yönelik şiddet, topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur.

Tüm dünyanın Covid19 pandemisi ile büyük bir sınavdan geçtiği noktada; hastanelerde, yurtlarda ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarda ilk temas noktalarında çalışan ve büyük bir risk ortamında görev yapan özel güvenlik görevlileri, kendi ailesini görememe pahasına büyük bir aşkla görevlerini yerine getirmektedir. Yaşamımızın her anında ve yanı başımızda olan Her türlü zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden meslektaşımıza yönelik gerçekleşen bu tür şiddet olayını kesinlikle kabul ETMİYORUZ.

 

Özel güvenlik görevlilerine yönelik saldırılara asla müsamaha göstermeyeceğimizi belirterek Güvenlik-İş Sendikası olarak meslektaşımıza her türlü hukuki desteği sağlamaya hazırız..

meritking giriş kingroyal giriş