Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

Antalya’ da Gerçekleşen ÖZGE Çalıştayı Sona Erdi

Antalya’da, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu ve özel güvenlik paydaşlarımın katılımıyla düzenlenen “Özel Güvenlik Eğitimlerini Geliştirme ve Alan/Branş Eğitimleri (ÖZGE) Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Antalya’da, Emniyet Genel Müdürlüğü,

Antalya’da, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Yüksek Öğretim Kurumu ve özel güvenlik paydaşlarımın katılımıyla düzenlenen “Özel Güvenlik Eğitimlerini Geliştirme ve Alan/Branş Eğitimleri (ÖZGE) Çalıştayı” gerçekleştirildi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik ve il protokolü ile Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI çalıştaya katıldı.

Gevnlik İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI ÖZGE Çalıştayında konuşmalarında; 

Saygıdeğer Katılımcılar ve Temsilciler,

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme başkanımız, başkan yardımcılarımız, üniversitelerimizden gelen değerli akademisyen hocalar, güvenlik şirketlerimizin temsilcileri, eğitim kurumlarımızın temsilcileri ve değerli katılımcılar, hepinizi selamlıyorum.

Bugün, ülkemizde önemli bir toplantıyı gerçekleştiriyoruz. 2004 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giren özel güvenlik kanunu ile birlikte, sektördeki rolümüzü büyüttük.  İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından daha önce de başlatılan KAAN projesi ile özel güvenlik ve genel kolluk görevlilerinin etkin işbirliği ve koordinasyonu ile özel güvenlik görevlilerinin etkinliği daha da arttırıldı. Sendika olarak KAAN projesini her zaman desteklemiş ve şimdide onun kadar önemli bir proje olan ve yıllardır mesleğin gelişimi için savunduğumuz Alan/branşlaşma olan ÖZGE projesi ile özel güvenlik görevlilerinin daha donanımlı ve yetkin olmalarını sağlayacak.

Yaklaşık 360 bin özel güvenlik görevlisi ÖZGE çalıştayın sonuçları ve yapılacak Alan/branşlaşma ile özel güvenlik görevlilerinin uzmanlık alanlarında daha iyi eğitim almalarını ve kamuya daha etkili hizmet vermelerini bekliyoruz.

Güvenlik-İş Sendikamızın 9 yıldır yetkili olduğu Devlet Hava Meydanları İşletmesinde Branşlaşma konusunda önemli adımlar atılması, özellikle havacılık güvenliği gibi özel alanlarda uzmanlaşmanın teşvik edilmesiyle çok güzel çalışmaların ortaya çıkacağına yürekten inanıyorum.

Özge projesi ile yapılacak olan Alan ve branşlaşma özel güvenlik sektörüne gerçekten önemli katkılar katacağını düşünüyorum. Kamuda çalışan özel güvenlik görevlisi ise kamu kurumlarının özel sektörde çalışıyorsa özel güvenlik şirketlerinin bundan kaynaklanacak mali yükümlülüklerini de üstlenmesini istiyorum.

Güvenlik-İş Sendikası olarak geçtiğimiz hafta Antalya kemer’de 10 kurum 11 de belediye ile 150’den fazla temsilcimizin katılımıyla çalıştayımızı gerçekleştirdik. Çalıştayımızın sonuç raporunda özel güvenlik görevlilerinin %80’i yenileme eğitimlerini kalkması gerektiğini belirtti. Özel güvenlik görevlilerinin aldığı eğitimlerin kalitesi üzerinde daha fazla kontrol sağlanmalı ve sektördeki paydaşlar arasında işbirliği arttırılmalıdır. Yenileme eğitimlerinin başarı oranlarının düşük olması endişe verici bir durum, yenileme eğitimine tüm özel güvenlik görevlilerinin katılarak hafızalarının tazelenmesi gerekiyor.

Kamu kurumlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin yenileme eğitimlerine katılım konusunda sıkıntılar yaşanıyor, özellikle idari izin konusu… Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığımız bir genelge yayınlayarak ‘yenileme eğitimlerinde özel güvenlik görevlileri idari izinli sayılması’ gerekmesi gerekirken bu noktada hala sıkıntılar yaşanıyor. 

Son olarak, Özge projesinin başarısı için tüm paydaşların işbirliği içinde çalışması ve Sendikamızın üzerinde durduğu en önemli konuların başında gelen özel güvenlik görevlilerinin toplumdaki rolünün daha iyi anlatılması çok önemlidir.

Bu çalıştay, sektörün geleceği için büyük umutlar vadederken, İçişleri Bakanlığımıza, Emniyet Genel Müdürlüğümüze ve güncel olarak özel güvenlik görevlilerinin gelişimine en önemli katkıyı sunan Özel Güvenlik Denetleme Başkanımız Sayın Suat Çelik’e ve tüm ekibine ,özel güvenlik sektörüne kattığı her olumlu proje ve değer için teşekkür ediyorum.”dedi.

meritking giriş kingroyal giriş