Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

özel güvenlik görevlisi kamu görevlisi midir?

özel güvenlik görevlisi kamu görevlisi midir? Özel güvenlik görevlisi kamu görevlisi sayılır mı?

özel güvenlik görevlisi kamu

Özel güvenlik görevlisi bir kamu görevlisi değildir. Özel güvenlik görevlileri, özel güvenlik hizmeti sunan şirketler tarafından istihdam edilen özel sektör ve kamuda istihdam edilmektedir.

Özel güvenlik görevlileri, kamusal güvenliği sağlamakla görevli devlet görevlileri ile benzer görevler yerine getirebilirler ancak bu görevlerin yürütülmesi farklı kanun ve mevzuatlara tabidir. Özel güvenlik görevlileri, özel güvenlik hizmeti sunan şirketler tarafından istihdam edildikleri için, şirketin ve özel güvenlik hizmeti sektörünün ilgili kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde hareket etmesi gerekmektedir.

Özel güvenlik görevlilerinin yetkileri ve sorumlulukları, Türkiye’de 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri Kanunu ve ilgili yönetmeliklerle belirlenmiştir. Bu kanun ve yönetmeliklerde, özel güvenlik görevlilerinin yapabileceği işler, aldıkları eğitim ve sertifikalar, çalışma koşulları ve hakları gibi konular düzenlenmiştir.

 

Özel Güvenlik Görevlisine karşı işlenen bütün suçlar kamu görevlisine karşı işlenmiş sayılmamaktadır.

Özel Güvenlik Görevlisinin kendisine karşı işlenen suçlarda hangi halde kamu görevlisi sayılabileceği 5188 sayılı Kanunda belirlenmiştir.

meritking giriş kingroyal giriş