Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Advert
Advert

Kültür Bakanlığı 54 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur personel alımı için ilan yayımladı. Ocak ayı itibari ile yayımlanan ilanlara göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda memur ve personel alımı yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur personel alımı için ilan yayımladı. Ocak ayı itibari ile yayımlanan ilanlara göre Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda memur ve personel alımı yapılacak. Bu kapsamda yayımlanan ilanlara göre Farklı şehirlerde memur personel alımı yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde ilan detaylarını aktaracağız.

Bakanlık 216 Memur Personel Alımı Kontenjan Dağılımı nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı farklı ilanlar yayımladı. Söz konusu yayımlanan ilanlara göre,

  •  25 Stajyer Kontrolör,
  • 10 Uzman Yardımcısı,
  • 29 Büro Personeli,
  • 54 Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • 5 Şoför,
  • 83 Temizlik Personeli,
  • 10 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı,

alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre ” Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak” gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuruda bulunmak isteyen adayların 2021 veya 2022 yıllarında yapılan KPSS’den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 veya 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Yaş şartı olarak ise 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacaktır.

Pozisyonuna Göre Özel Şartlar Nelerdir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:

  • Son başvuru tarihi itibarıyla silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıyor olmak, Erkeklerde 170 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak,  Vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak. En az fiilen 90 gün koruma ve güvenlik hizmetinde çalıştığını belgelemek,

Şoför Alımı Şartları:

Lise ve dengi okul mezunu olmak, D veya E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. En az fiilen 90 gün “8331.02 Şoför (Yolcu Taşıma)”, “8331.03 Otobüs Kaptanı (Şoförü)” veya “8331.05 Şehir İçi Toplu Taşıma Otobüs Şoförü” meslek kodlarında çalıştığını e-Devletten alınacak  barkodlu SGK Hizmet dökümü ile belgelemek.

Temizlik Görevlisi Alımı Şartları:

En az fiilen 90 gün “9112.01 Destek Personeli (yardımcı hizmetler)”, “9112.06 Temizlik Görevlisi” veya “9622.01 Beden İşçisi (temizlik)” meslek kodlarında çalıştığını e-Devletten alınacak  barkodlu SGK Hizmet dökümü ile belgelemek, Lise ve dengi okul mezunu olmak.

Stajyer Kontrolör Alımı Şartları:

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ve Fakültelerin Mimarlık bölümlerinden mezun olmuş olmak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak? 

Kültür Bakanlığı memur personel alımı farklı ilanlar ile duyurulmuş olup başvurularda farklı tarihlerde gerçekleştirilecektir. Buna göre,

25 Stajyer Kontrolör alımı  İlanın Detayları Burada

Başvuru Tarihleri: 26 Aralık 2022 – 16 Ocak 2023

10 kişilik kadro ile Uzman yardımcısı  İlanIn Detayları Burada

Başvuru Tarihleri: 16 – 31 Ocak 2023

29 Büro Personeli, 54 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 5 Şoför, 83 Temizlik Personelli,  İlanın Detayları Burada

Başvuru Tarihleri: 23 Ocak 2023 – 06 Şubat 2023

10 kişilik boş kadro ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman yardımcısı alımı İlanın Detayları Burada

KAYNAK:İŞİN OLSA

meritking giriş kingroyal giriş