"

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.

Yaklaşık 35 Bin üyesi bulunan Güvenlik-İş Sendikası 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü Kocaeli'de yapılan etkinliklerde kutladı.

1 Mayıs ile ilgili açıklamalarda bulunan Genel Başkan Ömer Çağırıcı;1 Mayıs’ın yalnızca işçi ve emekçinin değil tüm Ülkenin bayramı olduğunu ifade eden ÇAĞIRICI, bugün alınteri dökerek evine ekmek götüren herkes bayram yapmalıdır, hakkını, gerçekleştirdiği mesainin karşılığını alamayan tüm kardeşlerimizin sorunlarını alanlardan duyurmak bizlerin vazifesidir dedi.

Dünya’nın en büyük Sendikal hareketlerinden birisi olan TÜRK-İŞ Konfederasyonumuzun öncülüğünde Kıdem tazminatıma dokunma diyoruz. Taşeron işçiliğe hayır diyoruz. Gelir dağılımından bütün çalışanların eşit ve hakça faydalanmasını talep ediyoruz. Kamuda sen kadrolusun, sen değilsin ayrımına bir an önce son verilmelidir. Taşeron sistemden kadroya geçen işçi kardeşlerimizin 4+4 ayıbına artık son verilmesini istiyoruz. KİT’lerde kadro bekleyen başta özel güvenlik görevlisi kardeşlerimiz olmak üzere tüm çalışanların kadro sorunları ivedilikle çözülmelidir.

1 MAYIS ZEHİR OLMASIN

Geçtiğimiz haftalarda açıklanan kıdem tazminatı ile ilgili haberler hepimizi derinden üzmüştür. Kıdem tazminatı haktır ve bu hak çalışanın elinden alınamaz. Dünya’yı gelişmiş Ülkeleri bizlere örnek gösterenler birde oralarda kıdem tazminatı başta olmak üzere işçi haklarına bir baksınlar. Baksınlar ki yanlış yaptıklarını görsünler. Yaşanan ekonomik sıkıntıların çözümü KIDEM TAZMİNATINA göz dikmek olamaz.

Soruyorum size yeri geldiğinde 2 gün uyumayan, güneşin altında 12 saat ayakta duran Özel Güvenlik Görevlisi bir meslektaşımızın hangi hakla kıdem tazminatını elinden alacaksınız. Bayramımızı zehir etmeyin , Kıdemimize dokunmayın!!!

ÇAĞIRICI, bu güzel günde tüm vatandaşlarımızı ve özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızı ülkemizin her yerinde alanlara davet ediyorum dedi. Ülkesi için hizmet üreten işçinin yanında olun dedi.