"

1983 Sakarya doğumlu olan Ömer Çağırıcı Güvenlik ve Savunma İşçileri sendikasını  genel başkanıdır.

Güvenlik-İş Sendikası kurulduğu 2011 Yılından itibaren özel güvenlik çalışanlarının hakkını korumak ve seslerini tüm platformlarda duyurmak adına başlattığı hak arama mücadelesine özel güvenlik çalışanlarının hızla sendikamızda birleşmesiyle güçlenerek özel güvenlik görevlilerinin sesi olmaya devam ediyor.

Güvenlik-İş Sendikası olarak özel güvenlik işçilerinin desteği ile birleştikçe güçleniyoruz ve hakkımız olanı artık alma günü geldi diyerek, bu zamana kadar bizler fedakarlık yaptık, artık sıra yetkililerde diyoruz. Özel Güvenlik sektöründe 19.İş Kolunda Türk-İş Konfederasyonumuza bağlı Güvenlik-İş Sendikası olarak toplu iş sözleşme süreçlerinin Devlet tarafı ile başladığı ve iş güvencelerinin sağlandığı sektörde, özel güvenlik çalışanlarının Sendikası Güvenlik-İş olarak yaşanmış olunan kayıpların tekrardan kazanım olarak elde edilmesi adına yetkililerin ve Devletimiz gerekeni yapmalıdır. Hakkımız olan kazanımların elde edilmesi sürecinde yaşadığımız sıkıntılar, meslektaşlarımız özel güvenlik görevlilerinin hak ettikleri çalışma koşulları ve yaşam standartlarının iyileştirilmesi hedefini etkilemeyecektir.

Ne kadar büyük ve karmaşık olursa olsun sorunlarımızın çözüm yeri ve demokrasi zeminini millet iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisini gören Güvenlik-İş Sendikası olarak demokratik sistemimizi oluşturan ve tabanımızın sesini duyurarak, görevleri Anayasa ve kanunlarla belirlenmiş olan kurumlarımızın her biriyle uyum, diyalog ve işbirliği içerisinde çalışmanın sorunların çözümünü kolaylaştıracağına inanıyoruz.

Ülkemizde özel güvenlik sektöründe çalışan yaklaşık 280 bin civarında özel güvenlik görevlisi meslektaşımızın birleşmesi, sendikalı olması ve 2004 yılından beri duyulmayan sesin bir an önce kazanımların sağlanması ve özel güvenlik çalışanlarının mağdur edilmeyerek kanunlar kapsamında yetki ve haklarının bir an önce verilmesi gereklidir. Değerli özel güvenlik çalışanları bizler birleşip haklarımızı sorgulamazsak bu zamana kadar devam eden olumsuzluklarla dolu düzen sürekli olarak karşımıza çıkmaya devam edecektir, ancak Güvenlik-İş Sendikası olarak bizler bu düzeni değiştirmeye kararlıyız ve hep birlikte birleşerek başaracağız. Özellikle toplumun her alanında görev yapan özel güvenlik meslektaşlarımızın görev alanlarında ki sorumlulukları ve başarıları, bizlerin gururu ve övünç kaynağıdır,nerde olursa olsun üyelerimize ve özel güvenlik görevlilerine karşı haksızlıklara her zaman dik duracağız.

Güvenlik-İş Sendikası olarak imzaladığımız ve imzalayacağımız toplu iş sözleşmelerinde en iyi kazanımların alınması noktasında birleşerek güçlü ve kararlı duruşumuzu en iyi şekilde göstermek özel güvenlik görevlileri ve Güvenlik-İş Sendikası olarak boynumuzun borcudur. Özel Güvenlik Görevlilerinin Can,Mal,Namus gibi toplum değerlerini koruyan çalışanlar olduğu artık unutulmamalıdır. Özel Güvenlik İşçileri Güvenlik-İş Yasası kapsamında bir an önce çalışmalı ve Yasanın bir an önce Türkiye Büyük Millet Meclisinden hakkımız olan Güvenlik İş yasası için birlikte mücadele edeceğiz. Devletin Asli Görevini yapan Özel Güvenlik Meslektaşlarımızın asla Yardımcı İş Statüsünde olduğu söylemini kesinlikle kabul etmiyoruz. Bu düşüncelerle tüm özel güvenlik çalışanlarını tek ses olmaya,birleşmeye davet ediyorum..

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı, Ulusal Kanal'ın Canlı Yayınına Katıldı