2022 2023 üniversite tercihlerinin açıklanmasının ardından KYK Yurt Başvuruları başladı. Bugünlerde başlayan KYK Yurt Başvuruları nereden ve nasıl yapılacağı merak edilmeye başlanmıştı,konu ile ilgili açıklama geldi detaylar haberimizde.

KYK yurt başvuruları nasıl yapılır 2022? sorusu yurt başvurularının alınmaya başlamasıyla araştırılmaya başlandı. Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihini kaçırmamaları için tüm detayları sizler için derledik.

KYK yurt başvuruları nasıl yapılır 2022? KYK yurt başvurusu son tarih ne zaman? KYK yurtları başvuruları e Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirebilecek. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversitelerin örgün eğitim programlarına ilk kez kayıt yaptıran üniversite öğrencileri için yurt başvuruların başladığını duyurdu.

KYK YURT BAŞVURULARI NASIL YAPILIR 2022? KYK YURT BAŞVURUSU SON TARİH NE ZAMAN?

Bakan Kasapoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Üniversiteli arkadaşlarım GSB yurtlarına hoş gelecek, sefa getirecek. Yurtlarımıza başvurular başladı. Sağlıklı, güvenli, konforlu ve gelişim dolu bir ortamda barınacağınız yurtlarımıza 12 Eylül, saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz” ifadelerini kullandı. 

KYK YURT BAŞVURUSU E-DEVLET’TEN YAPILACAK

Ayrıca, 1 Haziran 2020 tarihinden önce üniversite kayıtlarını yapan ara sınıf öğrencileri de başvurularını e- Devlet üzerinden yapabilecek. Öğrenciler, 12 Eylül 2021 saat 23.59’a kadar başvurularını yapabilecek.10 Eylül 2021 tarihinden sonra kayıt yaptıracak olan ek kontenjan, yatay dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurt içi, yurt dışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile Türkiye’de eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvuruları ise ilerleyen tarihlerde alınacak. 

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?– e Devlet Kapısı'na T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.– Sağ üst kısımdaki arama çubuğuna “Yurt Başvurusu” yazın. (Direkt linki aşağıda bulabilirsiniz.)– Açılan ekranda yurt başvurunuzu görüntüleyebilirsiniz