Bağımsız özel güvenlik sendikası olan Güvenlik ve Koruma İş Sendikası Bağlar Belediyesinin ardından Kocaeli Darıca Belediyesinde örgütlenme çalışmalarını yaparak 2.Toplu iş sözleşmesine çok yakın.Türkiye' de bağımsız olarak toplu iş sözleşmesi yapabilen ilk sendika olan GüvenLİK Koruma İş Sendikası kısa süre içerisinde 5 Bin üzerinde üye sayısına ulaştı.

 DarıcA Belediyesinde yetki alabilmek için gerekli üye sayısına ulaştıklarını açıklayan Güvenlik ve Koruma İş Sendikasının Genel Başkanı Abdurrahman Konyar haber sitemize açıklamalarda bulundu.

Yapmış olduğu açıklamada;

Türkiye’nin tek bağımsız 3. Büyük sendikası olan 581 GÜVENLİK KORUMA İŞ sendikasına üye olan özel güvenlik görevlisi sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır. Sendikamız, kuruluşundan 6 ay sonra ülke genelinde yetki barajını aşmış,bu alanda bunu başaran ilk ve tek bağımsız sendika olmuştur. ilk Toplu İş Sözleşmesini Diyarbakır Bağlar Belediyesi ile imzalamıştır. İmzalanan TİS ile özel güvenlik görevlilerinin maaşlarında %126 oranında bir  iyileşme yapılmıştır.  Ardından ise Kocaeli ili Darıca Belediyesinde çalışan özel güvenlik emekçileri de kendi aralarında örgütlenerek sendikamıza üye olmaya karar vermiş, 12 saat içerisinde emekçilerin %60’ dan fazlası sendikamıza üye olarak sendikamız burada salt çoğunluğu elde etmiştir.


Bundan sonra ki aşamalar da, 581 GÜVENLİK KORUMA İŞ SENDİKASI olarak yetki aldığımız yerlerde de yapacağımız Toplu İş Sözleşmelerin de ki amacımız; özel güvenlik işçilerinin insan onuruna yakışır çalışma koşulları ve günün koşullarına göre ekonomik sıkıntı çekmeden geçinebilecek maaş almaları için mücadele etmeye devam edeceğiz.
Sendikamız, kuruluşundan bugüne kadar işçi ayrımı olmaksızın tüm işçilerin haklarını savunmuş ve savunmaya devam edecektir.  Sarı sendikacılığı değil mücadele sendikacılığını, hukuk ve sosyal devlet ilkesini savunmuş ve savunmaya da devam edecektir. 
Tüm özel güvenlik görevlilerine çağrımız; Bir an önce sendikamıza üye olmalarıdır ! ve Toplu İş sözleşmesi ile işverenin keyfine göre değil işçinin de taraf olacağı ücret belirlemeleri için haklarını almalılardır ! 

Sendika olarak taleplerimiz;
Kamu ve özel ayrımı olmaksızın taşeron sisteminin kaldırılmasının ve herkesin güvenceli bir şekilde işten çıkarılma endişesi olmadan çalışması, haftalık 40 saat çalışma, iş hukukunda arabuluculuk sisteminin kalkması ve iş mahkemelerinin ücretsiz olması, çalışırken vefat eden işçilerin tazminatları devlet güvencesi altına alınması ve ailelerine koşulsuz olarak maaş bağlanması her zaman talebimizdir. 
MÜCADELE ETMEK, SENDİKACILIK ANLAYIŞIMIZIN YANSIMASIDIR.