"

En İyi İdare Hukuku Avukatı

İdarenin uygulama ile hükümlü olduğu işlemler ile gerçek ve tüzel kişi sorumululuklarının kapsadığı yasa kapsamında hukuka uyumluluk ve aykırılıklar tespit edilir. Söz konusu işlemlerin hukuka aykırı olması halinde bu hukuka aykırılıkların giderilmesi için idarenin yetkili mercilerine başvurulması ve davaların açılması gerekmektedir.Bu konuda Ankara ilinde en iyi hizmet veren İdare hukuku avukatlarını sizler için araştırdık.

İDARE HUKUKU NEDİR?

Genel anlamda idare, belli bir amacın gerçekleştirilmesi için kurulan örgüt veya bu amaca ulaşmak için yürütülen planlı insan faaliyeti demektir Bu anlamda idare, hem örgütü, hem de bu örgütün faaliyetlerini ifade eder. İdare olgusu beşerî faaliyetin her alanında görülür. Açıkçası nerede belli bir amacın gerçekleşmesi için yapılan bir insan faaliyeti varsa, orada bir idare vardır.

Amacı kamu yararını sağlamak olan İdare Hukuku, fertler ve toplulukları ile yürütme ve onun teknik uzantısı olan idare arasındaki ilişkileri düzenleyen bir hukuk dalıdır.

En İyi İdare Hukuku Avukatı - Ankara İdare Avukatı Kimdir?

Arama motorlarında en çok aranan En İyi İdare Hukuku Avukatı aramasında bir çok örnek dava ile adından söz ettiren Av.Muhammet Fatih Sönmez'i Yakından tanıyalım.

Av.Muhammet Fatih Sönmez Kimdir?

Av.Muhammet Fatih Sönmez MFS Hukuk ve Danışmanlık hukuk bürosunun kurucu avukatı olup ayrıca HUDER'in (Hukuki Araştırmalar Derneği) Ankara Şube Başkanıdır.

İletişim Bilgileri Nelerdir?

Adres: Mustafa Kemal, 2133 Sk. No:11/1 Çankaya/Ankara

Telefonlar:+90 530 433 61 22-0 530 433 61 22