"

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası’nın (Güvenlik-İş) 3’üncü Olağan Genel Kurulu Ankara’da yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Düzenlenen programa Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, MHP Grup Başkan Vekili Levent Bülbül, Konya İyi Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş ile Türk-İş’e bağlı, sendikaların genel başkanları ve yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, şube başkanları ve delegeler katıldı.

Yapılan seçim sonucu yeniden seçilerek güven tazeleyen Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, yaptığı konuşmada, özel güvenlik görevlilerinin ülkedeki genel kolluk kuvvetlerinin yardımcı kuvveti olduğuna işaret ederek, Türkiye’de 320 bin özel güvenlik görevlisinin görev yaptığını söyledi. Sendika olarak özel güvenlik görevlilerinin sıkıntılarını anlatmak ve haklarını savunmak için durmadan çalıştıklarını vurgulayan Çağırıcı, hastanelerden okullara, askerlik şubelerinde, üniversitelerden iş merkezlerine kadar birçok alanda görev yapan özel güvenlik görevlilerinin insan hayatının her anında bulunduklarına dikkati çekti.

HÂLÂ TAŞERON MUAMELESİ YAPILIYOR”
Taşeron sisteminden kadroya geçiş sonrası yaşanan sorunlara çözüm getirilmesini isteyen Çağırıcı, şunları kaydetti: “Kadro alan taşeron işçi arkadaşlarımızın da bir sürü sorunları ortaya çıktı. Enflasyon rakamlarının 26 olarak açıklandığı ve asgari ücrete yapılan 26 zamdan bu arkadaşlarımız yararlanamadı. Bakanlık bir çerçeve protokol uyguladı 4+4. Taşeron sistemden kadroya geçiş yapan arkadaşlarımız ayrım yapılsın istemiyor. Aynı kurumda aynı işi yapan kadrolu işçiyle aralarında ücret makası oldukça fazla. Biri devletin kadrolu işçisi gibi değer görüyor. Taşeron sistemden kadroya geçen arkadaşımıza hâlâ taşeron işçi gibi muamele yapılıyor. Biz bu muameleye şiddetle karşıyız.”