Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
06 HAZİRAN Salı 02:44

Yol Ücretleri Kesilen İST GÜVEN Çalışanları Sendikal Anket Yaptı İşte Sonuçlar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTGÜVEN A.Ş’de çalışan özel güvenlik görevlileri,yeni dönem toplu iş sözleşmesinin yaklaşmasından dolayı sendikal arayış içerisine girdi.

haber
Giriş Tarihi : 07-03-2022 18:14
Yol Ücretleri Kesilen İST GÜVEN Çalışanları Sendikal Anket Yaptı İşte Sonuçlar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTGÜVEN A.Ş’de çalışan özel güvenlik görevlileri,yeni dönem toplu iş sözleşmesinin yaklaşmasından dolayı sendikal arayış içerisine girdi.Bir süredir iş yerinde yaşadığı sorunları haber siteleri aracılığı ile dile getiren özel güvenlik çalışanları işyerlerinde yaşanan sorunlarının çözüme kavuşmasını istiyor.

Yol ve yemek paralarını 26 gün üzerinden alan çalışanlar alınan karar ile artık iş yerine gittiği gün kadar ücret alacaklar.Aylık mavi kart uygulaması ise sona erdi.

Özel Güvenlik Haber olarak özelikle METRO A.Ş'ye bağlı işyerlerinde çalışan özel güvenlik çalışanları vardiya planlaması ve mesai sorununu bültenlerimizde yer vermiştik.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTGÜVEN A.Ş’de çalışan özel güvenlik görevlileri yaklaşık dört aydır Hak-İş’e bağlı Öz Güven Sen Sendikasından istifa ederek farklı sendikalara üye olmaya başlamışlardı.

İSTGÜVEN A.Ş’de çalışan özel güvenlik görevlileri kendi kurdukları sosyal medya  gruplarında sendika tercihi konusunda anket yaptı.Yeni dönemde hangi sendikanın kendilerine faydalı olacağını ve haklarını hangi sendikanın daha iyi koruyacağını belirlemek için düzenlenen anketlerde TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası %58 oyla birinci çıktı, DİSK’e bağlı Güvenlik Sen % 34 oranla ikinci ,HAK-İŞ’e bağlı Öz Güven Sen % 8 oranda kaldı.

 

Admin

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı