Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
24 MART Cuma 13:05

Yemek kartları düzenlemesi iddialarına açıklama geldi: Yemek kartları kalktı mı, market alışverişinde kullanılmayacak mı?

Önümüzdeki yıldan itibaren artık yemek kartlarının market alışverişlerinde kullanılmayacağına yönelik iddialara açıklama geldi. Yapılan haberlerde; 1 Ocak itibarıyla yeni bir döneme girileceği, şirket tarafından verilen bu kartların artık sadece yemek için kullanacağı ve market alışverişi ya da bir başka nedenle kullanamayacağı belirtilmişti. Peki, yemek kartları kalktı mı, market alışverişinde kullanılmayacak mı?

gundem
Giriş Tarihi : 14-12-2022 23:53
Yemek kartları düzenlemesi iddialarına açıklama geldi: Yemek kartları kalktı mı, market alışverişinde kullanılmayacak mı?

"Yemek kartları ile alışveriş kalktı" haberleri kısa sürede yayılmış, konu sosyal medyada da konuşulmaya başlanmıştı. Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade, "Yemek kartları ile alışveriş kalktı mı, marketlerde geçmeyecek mi? " gibi sorulara açıklık getirdi.

AÇIKLAMA GELDİ

Yemek Kartları Derneği Başkanı Öner Piyade, yemek kartlarının marketlerde kullanılamayacağı haberlerine ilişkin, “Yemek kartlarında değişen bir şey yok.” dedi.

Piyade, yemek kartlarının marketlerde kullanılamayacağı haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Öner Piyade, şunları kaydetti:

“Yemek kartlarında değişen bir şey yok. Yemek kartlarının restoran ve marketlerde yemek ve tüketime hazır gıda dışında kullanılmasının vergi istisnasına konu olmaması hususu, 2008 yılında yayınlanan ve halen yürürlükte olan 382 sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde düzenlenmiştir. Bu kapsamda 1 Aralık 2022 itibarıyla çalışanlara verilen yemek ücreti konusundaki yeni mevzuat, yürürlükteki mevzuattan farklı bir düzenleme getirmemektedir.”

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı