Haber
Giriş Tarihi : 26-01-2021 19:13   Güncelleme : 26-01-2021 19:25

Vali Varol,Hayatını Kaybeden Güvenlik Görevlisi Özgür Murat'ın Ailesine Yeni Evlerinin Anahtarını Teslim Etti

Ağrı Havalimanında çalışan özel güvenlik görevlisi Özgür Murat evinde çıkan yangında 2 çocuğu ile birlikte hayatını kaybetmişti.

Vali Varol,Hayatını Kaybeden Güvenlik Görevlisi Özgür Murat'ın Ailesine Yeni Evlerinin Anahtarını Teslim Etti

Vali Varol,Hayatını Kaybeden Güvenlik Görevlisi Özgür Murat'ın Ailesine Yeni Evlerinin Anahtarını Teslim Etti.

Ağrı Havalimanında çalışan özel güvenlik görevlisi Özgür Murat evinde çıkan yangında 2 çocuğu ile birlikte hayatını kaybetmişti.Kızılay Ağrı Şubesi öncüğünde geride kalan ailesinin sıcak bir yuvada kalması için yardım kampanyası başlatarak yardım kampanyasına herkesin katkı sunmasını talep etmişti.Toplanan yardımlar ile Özgür Murat geride kalan ailesine ev ve eşya yardımı yapıldı.

 

Özgür Murat'ın ailesine Kızılay ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla alınan yeni evin anahtarlarını, Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ailemize teslim edildi.

Ağrı Valiliği'nden Yapılan Açıklamaya Göre;

Çıkan yangın sonucu baba ve iki çocuğunun yaşamını yitirdiği ailemize, yeni evlerinin anahtarları Valimiz Dr. Osman Varol tarafından teslim edildi.

Valiliğimiz koordinesinde, Kızılay ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla alınan yeni evin anahtarlarını, Valimiz Dr. Osman Varol ailemize teslim etti.

Sobadan kaynaklanarak çıktığı tahmin edilen yangın sonucu 2 çocuğu ile birlikte babalarının yaşamını yitirdiği, 2 çocuk ve annelerinin ise yaralandığı olayın ardından Valiliğimiz koordinesinde, ilgili kurum kuruluşlar ile hayırseverlerimiz harekete geçti.

Eşi ve çocuklarını kaybeden Melek Murat ve yangında hayatnı kaybeden Özgür Murat'ın kardeşinin istihdam edilmesinin ardından, ailemize yeni alınan ve donatılan evin anahtarları da bugün teslim edildi.

Yaşanan acı olayda, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyen Vali Varol, yeni evlerinin ailemize sağlık, huzur ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Aile üyelerimizle bir süre sohbet eden Valimiz Dr. Osman Varol, çocuklarımızla yakinen ilgilenerek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Hayırlı bir iş için bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Varol,  vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında iş birliği içerisinde şimdiye kadar çalışmaların yapıldığını vurgulayarak, bundan sonra da devletimizin tüm imkanlarıyla ailemizin yanında olacağını belirtti.

Vali Varol’a, Vali Yardımcısı V./ Taşlıçay Kaymakamı Murtaza Ersöz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Aslan Kaya, Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı eşlik etti.