Sendikal
Giriş Tarihi : 27-08-2020 23:02   Güncelleme : 27-08-2020 23:17

Üniversite Hastanelerinde Sendikaların Yetki Mücadelesi,TÜRK-İŞ Mi? HAK-İŞ Mİ?

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık kuruluşlarında 4D işçileri için (696KHK ile Kadroya alınan 4D li isciler hariç) toplu iş sözleşme yetkisini HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Sağlık-İş sendikası almış olup işçiler adına toplu iş sözleşmesi imzalamıştı.

Üniversite Hastanelerinde Sendikaların Yetki Mücadelesi,TÜRK-İŞ Mi? HAK-İŞ Mİ?

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık kuruluşlarında 4/D işçileri için (696KHK ile Kadroya alınan 4D li işciler hariç) toplu iş sözleşme yetkisini HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Sağlık-İş sendikası almış olup işçiler adına toplu iş sözleşmesi imzalamıştı.

Toplu İş Sözleşmesi sürecini yakından takip eden ve siz değerli okuyucularımıza an ve an gelişmeleri akratan özel güvenlik haber ekibimiz,üniversite hastanelerinde görev yapan 4/D İşçilerinin toplu iş sözleşmesi sürecini araştırdı.

 Üniversitelere bağlı sağlık kuruluşlarında yetki alma mücadelesi halen devam ediyor.Üniversitelerde işletme bazlı toplu iş sözleşmesi yapılacak.Bu yüzden üniversite bazında hangi sendika çoğunluğu sağladıysa toplu iş sözleşmesi için yetki alacak.

İşletme Bazında En Çok Yetkiyi Kim Alacak? TÜRK-İŞ Mi? HAK-İŞ Mİ? 

Sağlık alanında faaliyet gösteren işçi sendikarı Üniversitelerin sağlık kuruluşlarından aldıkları yetkileri sosyal mecralarda ve resmi sitelerinde paylaşmaya başladılar. Önümüzdeki günlerde hangi Üniversite hangi sendika yetki aldı ya da almaya yakın sizlerle paylaşacağız.

AdminAdmin