Haber
Giriş Tarihi : 07-12-2020 22:05   Güncelleme : 07-12-2020 22:44

Türk Kızılayı Ağrı Şubesi Ağrı'da Yangın Faciasında 2 Çocuğunu ve Hayatını Kaybeden Güvenlik Görevlisi İçin Yardım Kampanyası Başlattı!

Türk Kızılayı Ağrı Şubesi,Ağrı'da Yangın Faciasında 2 Çocuğunu ve Hayatını Kaybeden Güvenlik Görevlisi İçin Yardım Kampanya Başlattı!

Türk Kızılayı Ağrı Şubesi Ağrı'da Yangın Faciasında 2 Çocuğunu ve Hayatını Kaybeden Güvenlik Görevlisi İçin Yardım Kampanyası Başlattı!

Türk Kızılayı Ağrı Şubesi,Ağrı'da Yangın Faciasında 2 Çocuğunu ve Hayatını Kaybeden Güvenlik Görevlisi İçin Yardım Kampanyası Başlattı!

Ağrı Havalimanında çalışan özel güvenlik görevlisi Özgür Murat evinde çıkan yangında 2 çocuğu ile birlikte hayatını kaybetmişti.Kızılay Ağrı Şubesi öncüğünde geride kalan ailesinin sıcak bir yuvada kalması için yardım kampanyası başlatarak yardım kampanyasına herkesin katkı sunmasını talep etti.

Murat Ailesinin yaşadığı 2 katlı evin üst katında elektrikli sobadan kaynaklandığı tahmin edilen yangında duman kokusuna uyanan Özgür Murat, 2 çocuğunu ve eşi Melek alevlerden yaralı olarak kurtardı. Özgür Murat, daha sonra tekrar alevlerin arasına girerek odalarında uyuyan çocukları Berat ve Esmanur'u kurtarmak istedi. Alevlerin sardığı evden çıkamayan baba ve 2 çocuğu hayatını kaybetti..

Kızılay Ağrı Şube Başkanı Orhan TATLI yaptığı açıklamada;Eşini ve 2 çocuğunu yangında kaybeden Anne ve 2 çocuğunun şimdi yaralarını sarma vakti. Kızılay’ın başlattığı kampanya ile desteklerinizle, Ailemize ev alarak içindeki mobilyalarıyla aileye teslim etmek istiyoruz.. 
Anne ve çocukların acısını hafifletemeyiz ama bu kış gününde başlarını sokacakları bir evleri olsun istiyoruz.. Özgür Murat ve çocuklarına Allahtan rahmet dileriz. Annemize ve evlatlarına sabırlar dileriz.. sözün bittiği yerdeyiz.. Kısa zamanda hayır severlerimizin desteği ile geride kalan ailesine sıcak bir yuvalarında oturmaları için ev alacağız dedi.

 

 Hesap Adı: TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ 
 Banka Adı: ZİRAAT BANKASI

 TL Hesabı
 TR720001000115000018685417