Sendikal
Giriş Tarihi : 24-04-2020 00:05   Güncelleme : 24-04-2020 03:20

TÜRK-İŞ 1 Mayıs'ı Sosyal Medya Üzerinden Canlı Yayınlar Yaparak Kutlayacak!

Türk-İş 1 Mayısı Sosyal Medya Üzerinden Canlı Yayınlar Yaparak Kutlayacak,Dünyanın büyük bir bölümünde ve ülkemizde yayılan yeni koronavirüsün (Covid-19) günlük yaşamın birçok alanında olumsuz etkiye yol açtığı ve sağlık nedenleriyle ciddi tedbirler uygulanıyor.

TÜRK-İŞ 1 Mayıs'ı Sosyal Medya Üzerinden Canlı Yayınlar Yaparak Kutlayacak!

Mayıs'ı Sosyal Medya Üzerinden Canlı Yayınlar Yaparak Kutlayacak.

Dünyanın büyük bir bölümünde ve ülkemizde yayılan yeni koronavirüsün (Covid-19) günlük yaşamın birçok alanında olumsuz etkiye yol açtığı ve sağlık nedenleriyle ciddi tedbirler uygulanıyor.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Sendikaların Sosyal Medya Hesapları Aracılığı İle Kutlanacak.

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulunun Yapmış Olduğu Toplantı Sonrası Açıklama Geldi

turkis-1mayıs koronavirüs-engeli

TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu’nun 13 Mart 2020 tarihinde Ankara’da yapılan toplantısında, ülke ve çalışma hayatıyla ilgili gündemdeki konular görüşülmüştür. Başkanlar Kurulu toplantı sonrası açıklanan bildirisinde “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nün geçmiş yıllarda olduğu gibi tüm illerde ve merkezi düzeyde bir bölgede yapılmasını kararlaştırmış, bu yöndeki hazırlıkların gelişmeler değerlendirilerek Yönetim Kurulu tarafından yerine getirileceği” öngörülmüştü.

Dünyanın büyük bir bölümünde ve ülkemizde yayılan yeni koronavirüsün (Covid-19) günlük yaşamın birçok alanında olumsuz etkiye yol açtığı ve sağlık nedenleriyle ciddi tedbirler uygulandığı bilinmektedir.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu gelişmeleri değerlendirerek bu yıl “1 Mayıs” kutlamasının, fiziksel mesafe kurallarına mutlak bir şekilde uyulmak şartıyla, 81 ildeki bölge ve il temsilcilikleri tarafından düzenlenecek toplantılarla yapılmasını kararlaştırılmıştır. Hazırlanan bildiri tüm işyerlerine gönderilecektir. Sendikalarımız, tüm sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlar yaparak coşkuyla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayacaktır.

Konfederasyonumuz Yönetim Kurulu, 1 Mayıs 2020 tarihinde, Taksim Anıtına çelenk bırakmak için İstanbul Valiliği nezdinde girişimde bulunmuş ve gerekli başvuruyu yapmıştır.