Sendikal
Giriş Tarihi : 08-10-2020 21:47   Güncelleme : 08-10-2020 22:07

#TÜKENDİK696 Twitter'da Gündem Oldu

696 sayılı KHK ile taşerondan kamuya geçen 4/D sürekli işçiler için kritik süreç başladı. Asıl iş koluna dahil olarak Toplu İş Sözleşmesi‘nden faydalanma şansı bulacak olan işçiler, kendi iş kollarına geçerek yepyeni çalışma şartları ile birlikte mali ve özlük haklara sahip olacaklar. İş kollarındaki sözleşmelere dahil olacak 696 KHK ile kadro alan işçiler, Twitter'da gündem oldu.

#TÜKENDİK696 Twitter'da Gündem Oldu

696 sayılı KHK ile taşerondan kamuya geçen 4/D sürekli işçiler için kritik süreç başladı. Asıl iş koluna dahil olarak Toplu İş Sözleşmesi‘nden faydalanma şansı bulacak olan işçiler, kendi iş kollarına geçerek yepyeni çalışma şartları ile birlikte mali ve özlük haklara sahip olacaklar.

 İş kollarındaki sözleşmelere dahil olacak 696 KHK ile kadro alan işçiler, Twitter'da gündem oldu.

Twitter'da başlatılan  #TÜKENDİK696 isimli hashtage işçiler yoğun ilgi gösterdi.

4-D Kamu İşçileri Platformunun başlatmış olduğu twiter etkinliğine katılan işçiler,asıl iş kolları ile ilgili #TÜKENDİK696 adlı twiter attı.

1 KASIM DA SENDİKA DEĞİŞİMİ OLACAK.

İşçiler HAK-İŞ Konfederasyonunun İş Kolları İle İlgili Çalışmalarına Tepkili

1 Kasım sonrası Asıl iş kolunda yer almak isteyen işçiler,HAK-İŞ konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Aslan'ın açıklamalarına tepki göstermeye devam ediyor,İşçiler asıl iş kolunda yer alamak isterken binlerce üye kaybedecek HAK-İŞ konfederasyonu ise iş kollarının aynı kalmasını istiyor.