Sendikal
Giriş Tarihi : 17-12-2019 21:10

''Toplu İş Sözleşmesi İle Kazandığımız Gece Zam Farkını Tüm Sektöre Yaymak İstiyoruz''

İST-GÜVEN ile HAK-İŞ Konfederasyonu kapsamında yapılan toplu iş sözleşmesinden özel güvenlik görevilerinin gece çalışması ile fark toplu iş sözleşmesinde yer aldı.Toplu iş sözleşmesine konulan 15'lik gece zam farkı özel güvenlik sektöründe imzalanan toplu iş sözleşmeleri arasında ilk defa yer aldı.

''Toplu İş Sözleşmesi İle Kazandığımız Gece Zam Farkını Tüm Sektöre Yaymak İstiyoruz''

İST-GÜVEN ile HAK-İŞ Konfederasyonu kapsamında yapılan toplu iş sözleşmesinden özel güvenlik görevilerinin gece çalışması ile fark toplu iş sözleşmesinde yer aldı.Toplu iş sözleşmesine konulan 15'lik  gece zam farkı özel güvenlik sektöründe imzalanan toplu iş sözleşmeleri arasında ilk defa yer aldı.

Konu ile ilgili haber sitemize açıklama yapan ÖZ-GÜVENSEN Sendikası Elazığ İl Başkanı Özkan Atalan;Bilindiği üzere Çalışma Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu toplu sözleşmede gece çalışma mesaisi güvenlik görevlileri haricinde diğer işçi kardeşlerimize verilmişti.Genel Başkanımız Ömer Yılmaz ve yönetiminin girişimleri sonucu HAK-İŞ ÖZGÜVENSEN sendikası ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi  İST Güven AŞ. Arasında yapılan toplu sözleşme neticesinde Bu hak ilk defa güvenlik görevlileri içinde sendikamız gece çalışma fark ücretlerini almış oldu.

Bunun önümüzdeki süreçte toplu sözleşme görüşmelerinde Emsal olacağı Aşikardır. Yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerinde güvenlik görevlisi arkadaşlarımız için sendikamızin taşın altına elinden çok gövdesini koyacağı ve Türkiye'de Güvenlik sektöründe bu işin bayrağını dalgalandıracağına inancımız tamdır. 4 yıllık bir geçmişi olan sendikamiz uyelikten ziyade kardeşlik bağlarıyla birbirine kenetlenmiş ve her türlü işleyişte bu kardeşlik bağı korunmaya devam edilmiştir , bu bağ sayesinde istikrarli bir şekilde büyümeye de devam edecektir. Bu sendika hepimizin sendikasi ve bu çatı altında hepimiz bir, hepimiz beraberiz daha güzel günler görmek ümidiyle herkesi yanımızda görmek isteriz dedi.