Haber
Giriş Tarihi : 02-09-2021 12:36   Güncelleme : 02-09-2021 13:53

Toleyis Sendikası ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Arasında Yürütülen Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

G.S.B'de Yetkili Sendika Toleyis ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yürütülen toplu iş sözleşme süreci sonuçlandı.

 Toleyis Sendikası ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Arasında Yürütülen Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

G.S.B'de Yetkili Sendika Toleyis ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yürütülen toplu iş sözleşme süreci sonuçlandı.

Toleyis Sendikasından yapılan açıklamaya göre;

Sendikamız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işverenliği ve üyesi bulunduğu TÜHİS( Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası) arasında 31 Ağustos 2021 tarihinde yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanmıştır.

Düzenlenen toplantıya Sendikamızı temsilen; Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI, Genel Başkan Yardımcımız ve Akdeniz Bölge Şube Başkanımız Sn. Cemalettin KELTEN, Genel Başkan Yardımcımız Sn. Murat BAKINDI, Genel Sekreterimiz ve Bursa ve Havalisi Şube Başkanımız Sn. Yücel KÖKSAL, Genel Mali Sekreterimiz ve İstanbul Bölge Şube Başkanımız Sn. Ali ŞAHİN, Marmara Bölge Şube Başkanımız Sn. Yusuf ERBAŞ, Ankara Bölge Şube Sekreteri Sn. Mustafa ÖKSÜZ ve Genel Başkan Danışmanımız Abdullah KAHRAMAN, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı temsilen Personel Daire Başkanı Sn. Bülent MERDAN ve Sn. Feza IRMAĞ, TÜHİS’i temsilen Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Hasan YILMAZ, Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Şerafettin GÜLER, Kıdemli Uzman Sn. Ahmet KARADERELİ ve Sn. Esra YENİDÜNYA katılmışlardır.

31.08.2021 tarihinde yapılan toplantıda;

Kreş Yardımı maddesi sözleşmemize eklenmiş, Mazeret İzinleri başlıklı maddedeki haklara ek olarak; İşçilerin çocuklarından birinin düğünü olması halinde 2 gün izin, REFAKAT İZNİ 7 gün, eşlerin anne ve babalarının ölümünde 3 gün ve 6 gün nakil izni kazanılmış yeni haklar olarak sözleşmemize eklenmiştir. Büyükşehirlerin ilçelerinde çalışan işçilere ödenen yol yardımlarının büyükşehirde çalışan işçilere ödenen miktarda yapılması konusunda da düzenleme yapılmış ve tartışmalı konu açıklığa kavuşmuştur. Son olarak, işçilerin sağlığı başlıklı maddede bahsi geçen yoğurt paralarının ödenmesi hususunda, hem doğalgaz hem de kömür kullanımının olduğu işyerlerinde ödenmesi kararlaştırılmıştır. Toplu İş Sözleşmemizle ilgili daha detaylı bilgiler önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır.

Toplu İş Sözleşmesi’nin tüm üyelerimize, işletmemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.