Haber
Giriş Tarihi : 15-12-2020 17:58   Güncelleme : 15-12-2020 17:58

Tepebaşı Belediyesi ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Tepebaşı Belediyesi ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Tepebaşı Belediyesi ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yapılan toplu iş sözleşmesi ile ilgili açıklama yapan Güvenlik-İş Genel Başkanı Ömer Çağırıcı;

Toplu iş sözleşmesinin üyelerimize, Tepebaşı Belediyesi’ne ve Sendikamıza hayırlı olmasını diledi. Genel Başkan Ömer ÇAĞIRICI, “Ankara’dan gelip de hazırlanan sözleşmeye baktığımda, Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Dt. Ahmet Ataç’ın da bizim kadar sendikacı olduğunu gördük. Siz, işçi ve emekçi dostusunuz.Tepebaşı’nda görev yapan arkadaşlarımız da hazırlanan sözleşmeden dolayı memnuniyetini dile getirdi. 

Arkadaşlarım, sendikam ve şahsım adına sevgilerimi sunuyorum. Sizler işçi, emekçi dostu olduğunuz sürece bu toplu sözleşme de birçok belediyeye örnek olacaktır. Tüm özel güvenlik görevlileri adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Dt. Ahmet ATAÇ yaptığı konuşmada, ''Bizler örgütlü yaşamayı, sendikalaşmayı hedefleyen, bunun çalışanlara ve topluma iyilikler, mutluluklar getireceğine inanıyoruz. 1999’dan beri belediyeciliğin içindeyiz. O dönemde özel güvenlik yoktu, taşeron işçilik yoktu. Sadece sendikalı işçilik vardı. Hatta daimi işçi arkadaşlarımız vardı.  

Taşeron işçilere kadro sözü verildi ama belediyelerde bu gerçekleşmedi. Ülkemizde asgari ücretin pazarlığı yapılıyor, adı üstünde asgari ücret. Bunun neyinin pazarlığı yapılıyor, anlamıyorum. Asgari ücretle geçinenler, son enflasyon ve fiyat artışları ile mucize yaratıyor. Biz de üzülüyoruz ama elimizden geleni de yapmaya çalışıyoruz. Bu sözleşmeden 108 arkadaşımız yararlanacak. Ücret ve iş güvenliği konusunda iyileştirmeler sağladık. Sözleşmede 6 aylık dilimler halinde yüzde 7+7+8+7 şeklinde ücret artışı sağlayacağız. Çalışanlarımızı biraz olsun rahatlatmak niyetindeyiz. Zaten hep yüz yüze ve bir aradayız. Hiç kimsenin endişesi olmasın, çalışanlarımızın daima yanında olacağız” ifadelerine yer verdi.

Toplu İş Sözleşmesi

Tepebaşı Belediyesi ile GÜVENLİK – İŞ arasında imzalanan toplu iş sözleşmesinden, 108 özel güvenlik görevlisi çalışanı yararlanacak. Sözleşme, iş güvencesi ve ücretlerde artış sağlıyor.

Sözleşme ile sağlanan ücret artışları ise yıllık net %30 olarak gerçekleşti. 

Ramazan ve Kurban Bayramı yardımları artırıldı. Bu sene ilk kez 1 Mayıs, 29 Ekim resmi bayramlarında prim verilmesi ve Engelli çocuğu olan çalışanlar, her çocuk için 350 TL engelli yardımı alacak.