Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
04 HAZİRAN Pazar 03:41

Taşeron İşçiler İçin Bakan Bilgin 'köklü bir reform' diyerek açıkladı!

"100 bin taşeron işçinin beklediği düzenleme hayata geçirilecek" ifadelerini kullanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 100 bine yakın taşeron işçisinin kadroya alınması için atılacak adımları anlattı.

Özel Güvenlik
Giriş Tarihi : 23-05-2023 08:26
Taşeron İşçiler İçin Bakan Bilgin 'köklü bir reform' diyerek açıkladı!

ÇALIŞMALARIMIZIN BÜYÜK BİR KISMINI TAMAMLADIK"

Konuya ilişkin geçtiğimiz haftalarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yeni Meclis'in ilk gündem maddelerinden birinin taşeron işçilere yönelik olacağını ifade ederek, "KİT'lerde 80 bin civarında taşeron işçi vardı, şimdi sayıları 100 bin civarında. Bazı kuruluşların yeniden taşeron işçiliğine müracaat etmesi sonucu sayıları arttı. Bu sorunu da çözeceğimizin sözünü verdik. Çalışmalarımızın büyük kısmını tamamladık. Geçici işçiler dosyasını kapattık, bunu da çözeceğiz” demişti.

"YASAL MEVZUATTA KÖKLÜ REFORMA İHTİYAÇ VAR"

"Toplu sözleşme, iş kanunu, toplu sözleşme kanunu, sendika kanunu gibi bütün çalışma hayatının yasal mevzuatında köklü bir reforma ihtiyaç var” diyen Bakan Bilgin, “Onunla ilgili de bütün hazırlıkları yaptık. Bir akademi kurulu kurduk. Çalışmayı önümüzdeki dönemde hayata geçireceğiz. 100 bin taşeron işçinin beklediği düzenleme hayata geçirilecek." dedi.

KESİN SEÇİM SONUÇLARI BEKLENİYOR

Meclis'te yeni yasama dönemi takvimi ise 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin sonuçların ilanından itibaren işleyecek. TBMM Genel Kurulu, Meclis İçtüzüğüne göre, Yüksek Seçim Kurulunun milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarını ilanını takip eden üçüncü gün saat 14.00'te çağrısız toplanacak.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı