Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
06 HAZİRAN Salı 03:11

Son Dakika! Asgari ücret 8.500 TL oldu

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca insanın merakla beklediği asgari ücret zammını açıklayacağı konuşmasına başladı.

gundem
Giriş Tarihi : 22-12-2022 12:23   Güncelleme : 22-12-2022 12:43
Son Dakika! Asgari ücret 8.500 TL  oldu

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca insanın merakla beklediği asgari ücret zammını açıklayacağı konuşmasına başladı.

Aralık ayı boyunca 3 kez bir araya gelen Asgari Ücret Tespit Komisyonu'ndan herhangi bir uzlaşı çıkmadı. Taraflar ücret konusunda anlaşamayınca Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni asgari ücreti son bir değerlendirme yaptıktan sonra bugün açıklayacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşısına geçerek milyonlarca insanın beklediği asgari ücreti açıklayacağı konuşmasına başladı.

Türkiye'de büyüme gayretlerinin en büyüğünün çalışma hayatında aldığımız bir gerçektir.

Çalışan ve işveren tarafı ortak rakam üzerine anlaşamadı. Taraflardan biri katılmadı ama asgari ücreti ortada bırakamazdık. Geçmişte de hükümetçe sonuçlandırılan asgari ücret vardır.

Türkiye'de büyüme gayretlerinin en büyüğünün çalışma hayatında aldığımız bir gerçektir. Asgari ücreti açıkladıktan sonra memur ve emekli maaşlarında artış da bu şekilde tespit edilecek.

MİLYONLARIN MERAK ETTİĞİ RAKAM

Hem hakları koruyan hem denge gözeten bir yol izliyoruz. Biz hassasız, enflasyon rakamlarının düşüşüne şahitlik edeceğiz. Ülkemizdeki her vatandaşımız planını bu hedefe göre yapmasını bekliyoruz.

Beklenmedik bir tabloyla karşılaşırsak yine asgari ücrette ara düzenleme yapmaktan da çekinmeyiz. Biz, milletimizle birlikte varız. Asgari ücretle ilgili adımları da bu hissiyatla atıcaz.

Bu yılın asgari ücret rakamı 2023 yılında net 8 bin 500 lira oldu.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı