Haber
Giriş Tarihi : 07-12-2020 19:56   Güncelleme : 07-12-2020 19:56

SMC Güvenlik Genel Müdürü Niyazi Çetinkaya,Özel Güvenlik Çalışanlarımızın Sağlığı Önceliğimizdir!

Her türlü ekipman desteğini sağlayarak çalışanlarımızı koranavirüs hastalğından korumak için tedbirler aldık tüm güvenlik noktalarımızı düzenli olarak dezenfekte ediyoruz.

SMC Güvenlik Genel Müdürü Niyazi Çetinkaya,Özel Güvenlik Çalışanlarımızın Sağlığı Önceliğimizdir!

Diyarbakır'da 2016 yılından özel güvenlik sektöründe hizmet vermeye başlayan SMC Özel Güvenlik LTD Ş.T.İ Genel müdürü Niyazi Çetinkaya;pandemi sürecinden birinci önceliğimiz personellerimizin sağlığı oldu.Her türlü ekipman desteğini sağlayarak çalışanlarımızı koranavirüs hastalğından korumak için tedbirler aldık tüm güvenlik noktalarımızı düzenli olarak dezenfekte ediyoruz.

Özel Güvenlik Haber olarak özel güvenlik sektöründe faaliyet gösteren SMC Güvenlik Genel Müdürü Niyazi Çetinkaya'ya konuk olduk.Pandemi sürecini ve özel güvenlik sektöründeki gelişmeleri ele aldık.

Bize Kısaca SMC Özel Güvenlik LTD ŞTİ'den bahsedebilirmisiniz?

Firmamız 2016 dan bu yana faaliyet göstermiş olup her yıl bir önceki yılla göre daha zengin içerikli bilinçli ve kendini geliştirmiş personellerle yoluna etmektedir.

Pandemi Sürecini Nasıl Yönetiyorsunuz?

Personellerimizi günlük takip ederek hizmet verdiğimiz projelerimizde İSG kapsamında tüm ihtiyaçlarını karşılayarak nöbet tuttuğu yerlere güvenlik görevlisi harici kimseyi almayarak düzenli dezenfekatan çalışmalarımızı sürdürüyoruz.İnsan sağlığı bizim için önemli bu yüzden tüm personellerimize COVİT-19 Hastalığı ile ilgili haftalık olarak video konferans yönetimi ile ve sosyal mesafa kuralları gözetilerek şirketimizde eğitimlerimizi veriyoruz,ALLAH'a şükür şirketimiz bünyesinde çalışan hiç bir personelimizde vaka görülmedi.

Pandemi Sürecinde Ekonomik Olarak Etkilendiniz mi?

Pandemi süreci ister istemez ülkemizde ekonomik sorunlar meydana getirdi,sonuçta rekabet koşullarının olduğu özel sektörde hizmet veriyoruz,şirketimizin ve personellerimizin pandemi dolayısı ile ekonomik koşullarında özlük haklarında bir değişiklik yapmadık.Hiç bir personelimizi ekononik olarak zor durumda bırakmadık.

Çalışanlar size rahatlıkla ulaşabiliyor mu, çalışanların sorunlarını bütünsel bazda ele alıyor musunuz?

Ulaşabildiklerini düşünüyorum. Sık sık da personel görüşmeleri yapıyorum. Bu görüşmelerde dile getirdikleri makul ve mantıklı talepleri elimizden geldiği kadar çözmeye çalışıyorum. Çözemeyeceğimiz sorunları da neden çözemediğimizi izah etmeye çalışıyorum.

Özel Güvenlik Sektöründe çalışan biri olarak sizce Özel Güvenlik sektörünün başlıca sorunları nelerdir?

En büyük ve en önemli kaynağın insan olduğu bu sektörde öncelikle personele yönelik problemlerin çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sorunlar arasında özel güvenlik görevlilerinin hakettikleri değerin kendilerine verilmemesi, özlük haklarının yeterli olmaması, yıpranma paylarının bulunmaması, maluliyet haklarının verilmemesi, düşük maaş ve çalışma şartlarının yeterli seviyede dizayn edilememesini sayabiliriz. Birde bence en önemlilerinden birisi de özel güvenlik görevlilerinin sosyal toplumumuzun içerisinde konumlandırıldıkları yerin değiştirilmesi gerekmektedir. Bununla ilgili hep birlikte ciddi çalışmalar yapmalıyız.Bu sebeple özel güvenlik sektöründe faaliyet gösteren STK'lar,Dernekler ortak akılla bir arada toplanarak özel güvenlik sektörünün sorunlarını karşılıklı olarak ele alması gerekmektedir dedi.