Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 12:33 Bu haber 7865 kez okundu
 
Sendikalılar Ama Nöbet Yerleri Bile Yok,Antalya Ulaşım Tramvay Hattında Özel Güvenlik Görevlileri Mağdur
Antalya Ulaşım Tramvay 1. ve 2. etap hatlarında çalışan Özel Güvenlik Görevlisi personeli insanca şartlarda çalışmak istiyor.
Çalışma Dünyası Haberi
Sendikalılar Ama Nöbet Yerleri Bile Yok,Antalya Ulaşım Tramvay Hattında Özel Güvenlik Görevlileri Mağdur

Antalya Ulaşım Tramvay 1. ve 2. etap hatlarında çalışan Özel Güvenlik Görevlisi personeli insanca şartlarda çalışmak istiyor.

Bir ihbar üzerine konu ile ilgili araştırma yapan Akdeniz Telgraf haber ekibi, Antalya’da Tramvay hattında çalışan görevli özel güvenlik personelin yoğun kış şartları altında çok zor koşullarda görev yapmak zorunda kaldığı ortaya çıktı.

5188 SAYILI KANUNA AYKIRI

Edinilen bilgiye göre, yağmur altında herhangi bir koruma olmaksızın görevlerini yapmaya çalışan Özel Güvenlik Görevlisi personeli aynı zamanda görev tanımlamasında bulunmayan başka işler ile de uğraşmak durumunda bırakılıyor.

Asıl işi Özel Güvenlik Görevlisi olan personeller duraklarda, gişe görevlisi  gibi vatandaşın kart okutup okutmadığını kontrol ediyor.

MİLYONLUK YATIRIMLAR’DA PERSONEL MAĞDUR

Özel Güvenlik Görevlisi bekleme yerleri bulunmayan ve uygun çalışma koşulları sağlanmayan istasyonlarda, personel yağış altında çalışmak zorunda kalıyor.

II. Etapta ise kulübe olarak kullanılan bölüm yağış altında kaldığında içerisine su aldığı dile getiriliyor.

Yaklaşık 2 yıldır aynı sorunlarla mücadele eden personel sesini  yetkililere duyuramıyor.

İsmini vermek istemeyen bir personel, “Burada çalışan herkes insan sonuçta, 8 saat ayakta soğuk, sıcak demeden hizmet veriyoruz.” dedi.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, sorunları dile getirdiklerini fakat konu ile alakalı 2 yıldır herhangi bir çözüm üretilmediği hususunda şikayetçi oldukları öğrenildi.

Ayrıca bir çok personelin işten atılma korkusu ile ses çıkaramadıkları, yetkili müdürlerin ise konuya duyarsız kaldığı belirtiliyor.

Sadece daha insancıl şartlarda çalışmak isteyen personel yetkililerden, çalışma koşullarında ve vardiya saatlerinde düzenleme istiyor.

HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikasına üyeliği bulunan özel güvenlik personelleri,Yetkili sendikanında çözüm üretmediği yönünde iddialarda bulundular çalışanlar, yetkililerden sorunların çözümüne dair yardım bekliyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sendikalılar, Ama, Nöbet, Yerleri, Bile, Yok,Antalya, Ulaşım, Tramvay, Hattında, Özel, Güvenlik, Görevlileri, Mağdur,
Yorumlar
Haber Yazılımı