Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
01 EKİM Pazar 08:13

Şanlıurfa Valiliği, otobüsü birbirine katan alkollü güvenlik görevlisi hakkında soruşturma başlattı

Şanlıurfa Valiliği, otobüsü birbirine katan alkollü güvenlik görevlisi hakkında soruşturma başlattı

Özel Güvenlik
Giriş Tarihi : 08-08-2023 20:48
Şanlıurfa Valiliği, otobüsü birbirine katan alkollü güvenlik görevlisi hakkında soruşturma başlattı

Şanlıurfa Valiliği, alkollü olarak bindiği toplu taşıma aracında yolcuları rahatsız eden güvenlik görevlisini görevden uzaklaştırarak hakkında idari soruşturma başlattı.

Şanlıurfa'da alkollü olarak bindiği toplu taşıma aracında yolcuları rahatsız eden güvenlik görevlisi için valilik harekete geçti. Şanlıurfa Valiliği, güvenlik görevlisinin görevden uzaklaştırarak hakkında idari soruşturma başlatıldığını duyurdu.

 

ALKOLLÜ OLARAK BİNDİĞİ OTOBÜSTE TAŞKINLIK ÇIKARDI

Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan P.B. isimli şahıs, alkollü olarak bindiği otobüste yolcuları rahatsız etmeye başladı. Cep telefonuyla çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldıktan sonra büyük tepki çekti.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILIP SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Görüntüleri inceleyen Şanlıurfa Valiliği, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Valiliğin açıklamasında, "Bir güvenlik görevlisinin şehir içi otobüs yolculuğunda, diğer yolcuları rahatsız edecek şekilde uygunsuz hareketler yaptığına dair çıkan haberler üzerine basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur. Yapılan incelemeler sonucunda P.B.'nin göreve geç ve alkollü olarak gelmesi, medyaya yansıdığı gibi bindiği otobüsteki insanları rahatsız etmesi, rahatsız ettiği insanların şikayetçi olması, aynı zamanda üzerinde üniformalı şekilde toplum içinde devlet memurunun vakarına yakışmayacak hareketlerde bulunmasından dolayı görevden uzaklaştırma kararı alınmış olup, ilgili kişi hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı