Haber
Giriş Tarihi : 03-06-2020 20:10   Güncelleme : 03-06-2020 20:12

Şahan Gökbakar işten çıkarılan özel güvenlik görevlisi hakkında açıklamada bulundu

Şahan Gökbakar işten çıkarılan güvenlik görevlisi hakkında açıklamada bulundu

Şahan Gökbakar işten çıkarılan özel güvenlik görevlisi hakkında açıklamada bulundu

Şahan Gökbakar işten çıkarılan güvenlik görevlisi hakkında açıklamada bulundu
Şahan Gökbakar, Instagram'da canlı yayın açarak, bugün hakkında çıkan haberleri yalanladı. İşinden olan güvenlik personelinin kendisi ile bir bağlantısı olmadığını dile getiren Gökbakar "Bizde bordrosu yok, bizim çalışanımız değil, bizden maaş almıyor. Biz onların bağlı olduğu şirkete hizmet bedeli ödüyoruz. Onlar da bu bedelin içinden güvenlik personeline maaşlarını ödüyor" dedi...

Oyuncu Şahan Gökbakar, ‘corona virüsü kaptığı için işten çıkardı’ şeklindeki haberlere, Instagram hesabı üzerinden açtığı canlı yayınla yanıt verdi. İddialara göre Şahan Gökbakar, kardeşi Togan Gökbakar’ın sahip olduğu Çamaşırhane Film şirketinde çalışan güvenlik görevlisi S.D.,’yi, corona virüsüne yakalandığı gerekçesi ile işten çıkarmıştı. Ünlü oyuncu çıkan haberlerin ardından Instagram hesabından canlı yayın yaptı ve tüm suçlamalara birer birer cevap verdi.

“Biz, Çamaşırhane Film Şirketi’nin güvenlik ihtiyacını, özel bir güvenlik şirketinden alıyoruz. Yani dışarıdan hizmet alarak, güvenlik personeli ihtiyacımızı şirket üzerinden karşılıyoruz. Yani bu ne demek? Güvenlik görevlileri bizim kendi personel listemizde yer almıyor… Bizde, anlaşmalı olduğumuz güvenlik şirketine bağlı 3 veya 4 güvenlik dönüşümlü olarak çalışmakta. Personelin işe geliş gidişi, iş yerindeki davranışı, tutumu, bağlı bulundukları güvenlik şirketine ait” diyen Gökbahar, işinden olan güvenlik görevlisinin Çamaşırhane Film Şirketi’nden maaş almadığını, kendilerinde bir bordrosunun bulunmadığının altını çizdi; “Bizde bordrosu yok, bizim çalışımız değil, bizden maaş almıyor. Biz onların bağlı olduğu şirkete hizmet bedeli ödüyoruz. Onlar da bu bedelin içinden güvenlik personeline maaşlarını ödüyor.”

‘KARANTİNA DÖNEMİNDE 30 PERSONELİMİN MAAŞLARINI ÖDEDİM ÖDEMEYE DEVAM EDECEĞİM’

Şahan Gökbakar, yapmış olduğu açıklamaların ardından karantina döneminde, tüm çalışanlarının ücretini ödediğini, ödemeye devam edeceğini de belirtti ve şöyle devam etti: “Hepsinin günü gününe tıkır tıkır maaşlarını ödüyorum. Bizim şirkete bağlı şekilde çalışan personel 30 kişi ve maaşlarını almaya devam ettiler. Üstelik, bizde bordrolu olmadığı halde, güvenlik şirketini aradım ve güvenliklerin maaşlarını ödeyip ödeyemediklerini de sordum.”