Firma Haberleri
Giriş Tarihi : 20-05-2020 02:54   Güncelleme : 20-05-2020 03:19

PTTPAL Ne İş Yapar? PTTPAL Hakkında Merak Edilenler?

PTTPAL Ne İş Yapar? PTTPAL Hakkında Merak Edilenler? PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş., 1840 senesinden bu yana  yaygın hizmet ağı ile  yurt sathında hizmet sunan PTT A.Ş.’nin  % 100 iştiraki ile  % 100 yerli ve milli olarak 2018 senesinde kurulmuştur detaylar haberimizde

PTTPAL Ne İş Yapar? PTTPAL Hakkında Merak Edilenler?

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş., 1840 senesinden bu yana  yaygın hizmet ağı ile  yurt sathında hizmet sunan PTT A.Ş.’nin  % 100 iştiraki ile  % 100 yerli ve milli olarak 2018 senesinde kurulmuştur.

PTTPAL Ne İş Yapar?

2236 personeli ile faaliyet göstermekte olan PTT PAL A.Ş., büyüme sürecine paralel olarak personel sayısını da hızla arttırmaktadır.Bir çok kamu kurumunun fiziki güvenliğini sağlamasında rol almaya başlamıştır.

PTTPAL Hakkında Merak Edilenler? 

PTT-PAL Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ile “Konsinye Madeni Para Depoları Kuruluş ve Çalışma Esaslarına İlişkin Protokol” imzalanmış, TCMB adına madeni para tahsil/tediye, işleme, saklama ve dağıtım işlemleri yapılmaya başlamıştır.

PTT-PAL'ın Kuruluş Amacı Ne?

Kısa zaman içerisinde 3 kamu bankasının CIT-CP işlemlerini üstlenmesi bekleniliyor.

ZİRAAT Bankası,VAKIFBANK ve HALKBANK Hali hazırda bulunan özel ve kendi bünyesinde oluşturduğu CIT-CP İşlemlerinin kısa zaman içerisinde PTT-PAL Şirketinde devir yapması öngörülmektedir.Ayrıca üç kamu bankasının atm'lerinin sistemleri aynı bir atm'de toplanması planlar arasındadır.

Nakit ve Kıymetli Mal Taşımacılığı Nasıl Yapılıyor?
  • Nakit Taşımacılığı,
  • Kıymetli Mal Taşımacılığı,
  • Kıymetli Evrak Taşımacılığı,
  • Uçak Altı Değerli Kargo Taşımacılığı,
  • TCMB Para Çekme ve Yatırma

 

AdminAdmin