Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 11:19 Bu haber 5738 kez okundu
 
PTT-PAL Sendikalaşıyor,Yetki İçin Güvenlik İçin Güvenlik-İş Sendikası'da Görüşmelere Başladı
PTT Şubelerinde taşeron olarak görev yapan özel güvenlik görevilileri yakın bir zaman içerisinde PTT Bünyesinde kurulan PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ Şirketine geçiş yapacak.ilk olarak (C Grubu) doğu grubunda PTT çalışan 391 özel güvenlik görevilleri PTT-PAL geçişlerini tamamlandı
Gündem Haberi
PTT-PAL Sendikalaşıyor,Yetki İçin Güvenlik İçin Güvenlik-İş Sendikası'da Görüşmelere Başladı

PTT Şubelerinde taşeron olarak görev yapan özel güvenlik görevilileri yakın bir zaman içerisinde PTT Bünyesinde kurulan PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ  Şirketine geçiş yapacak.ilk olarak (C Grubu) doğu grubunda PTT çalışan 391 özel güvenlik görevilleri PTT-PAL geçişlerini tamamlandı.Batı ve diğer gruplarda çalışan A,B Grubu 13.06.2019 tarihininde PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTT-PAL) AŞ'ye gececek.

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTT-PAL) AŞ'ye gececek. Geçiş işlemleri olan özel güvenlik işçileri bağlı bulundukları mevcut sendikaları ise devre dışı kalacak.PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ'de tek yetkili sendika üye sayısı bakımından işletme baraj sınırına ulaşan sendika olacak. Yetki alan sendika ise  toplu iş sözleşmesi sürecinde tüm PTT-PAL çalışanları için yetkili olacak.TÜRK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Güvenlik-İş Sendikası toplu iş sözleşmesi yapabilmek için görüşmelere başladı.

Öte Yandan PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTT-PAL) AŞ'de (C ) grubunda yetkili sendika olan TÜRK-HARB-İŞ Sendikası ise toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için  AileÇalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na yetki başvurusunda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PTT-PAL, Sendikalaşıyor,Yetki, İçin, Güvenlik, İçin, Güvenlik-İş, Sendikası'da, Görüşmelere, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı