Haber
Giriş Tarihi : 28-02-2019 10:43

PTT-PAL Personel Alımları Sessiz Sedasız Yapıyor

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri ya da bilinen kısa adı ile PTTPAL, yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. PTTPAL ilan kapsamında bin 100 personel alımı yapacaktır.

PTT-PAL Personel Alımları Sessiz Sedasız Yapıyor

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri ya da bilinen kısa adı ile PTTPAL, yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı.Açıklamanın ardından iş ilanları sitesindeki yayınları kaldıran PTT-PAL alımları sessiz sedasız yapıyor. PTTPAL ilan kapsamında bin 100 personel alımı yapmasına rağmen herhangi bir ilan yayınlamadı.Bazı illerde Personel alımı gerçekleştiren şirket personel alım ilanına çıkmadı.PTT-PAL Kamu iştirak şirketi olduğu için siyasi yöndende büyük baskı altında kalıyor.


PTTPAL, Haziran ayında kurulmuş olan yeni bir kurumdur. PTTPAL, her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Şirket şu an için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana illerimizde nakit merkezi kurmuştur. Şirket gelecek yıl şubelerini arttırmayı hedefliyor. PTTPAL bünyesine 1100 personel alımı yapıyor. Adaylarda aşağıdaki başvuru şartları aranıyor.


Türk vatandaşı olmak.
Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak.
Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak
Erkekler için askerliğini yapmış olmak.
Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak.
İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.
Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu
Madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.
Kamu haklarından yasaklı olmamak.
Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.
5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.
Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak
Başvurular Nasıl, Nereden Yapılıyor?
PTTPAL Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay(İskenderun), Isparta, Mersin, İstanbul(Avr.), İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Muğla, Ordu, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Zonguldak, İstanbul(Asya) gibi illerimiz için personel alımı yapacak.  PTTPAL tarafından yayınlanacak olan ilana başvurmak için adaylar şimdiden beklemeye geçmiş durumda. Ancak ilan henüz yayınlanmadı.