Haber
Giriş Tarihi : 13-04-2019 22:47

PTT-PAL Personel Alımları Nasıl Gerçekleştiriyor,Detaylar Haberimizde

İlanları çok sayıda kişi tarafından başvuru alan, yayımlanan ilanlarına yoğun başvuru yapılan ve yayımlanacak ilanları da merakla beklenen PTT bünyesine personel alımı yapılması gündeme gelmişti. PTT' nin iştiraki olan PTT PAL personel alım ilanı yayımlanmıştı

PTT-PAL Personel Alımları Nasıl Gerçekleştiriyor,Detaylar Haberimizde

İlanları çok sayıda kişi tarafından başvuru alan, yayımlanan ilanlarına yoğun başvuru yapılan ve yayımlanacak ilanları da merakla beklenen PTT bünyesine personel alımı yapılması gündeme gelmişti. PTT' nin iştiraki olan PTT PAL personel alım ilanı yayımlanmıştı. Lise mezunu adayların da başvuru yapabileceği bir ilan yayımlayarak, ilan bekleyenleri sevindiren PTT PAL, kısa bir süre sonra ilanı yayımdan kaldırdı.

PTT PAL tarafından yayımlanarak kamuoyuna duyurulan bu personel alımı süreci, yapılan açıklamalar ışığında belirli olmayan bir süre boyunca ertelenmiş, personel ihtiyaçlarının tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından kamuoyuna tekrar duyurulacağı yönünde aktarılmıştı.Fakat beklenen ilan bir türlü yayınlanmadı.PTT-PALİstanbul-İzmir-Adana-Mersin-Bursa-Eskişehir ve bir çok ilde personel alımlarını gerçekleştirdi.Alımlar ise aynı iş kolunda olan ismini vermediğimiz para ve nakit taşımacılığı yapan özel şirketten yönetici olarak PTT-PAL Şirketine geçen kişiler tarafından ayrıldıkları şirkette çalışan işçileri alarak başladığı ve bir kısmınında siyasi olarak yapıldığı öğrenildi.Alımlar ile ilgili ilanın kaldırılması iş süreci açısında PTT-PAL şirketine girmeyi arzulayan işçilerin umutlarını söndürdü.

PTT-PAL eski şirket yöneticilerinin ayrıldıkları özel şirkete karşı personel konusunda yapmış oldukları alımları durdurmasını,alımların şeffaf olarak siyasi ve yöneticilerin egosundan uzak bir şekilde yapılması için PTT Müfettişlerini göreve çağırıyoruz.