Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 19:48 Bu haber 5260 kez okundu
 
PTT-PAL Çalışanları Sendikalaştı
PTT Şubelerinde taşeron olarak görev yapan özel güvenlik görevilileri yakın bir zaman içerisinde PTT Bünyesinde kurulan PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ Şirketine geçiş yapacak.
Sendikal Haberi
PTT-PAL Çalışanları Sendikalaştı

PTT Şubelerinde taşeron olarak görev yapan özel güvenlik görevilileri yakın bir zaman içerisinde PTT Bünyesinde kurulan PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ  Şirketine geçiş yapacak.ilk olarak (C Grubu) doğu grubunda PTT çalışan 391 özel güvenlik görevilleri PTT-PAL geçişlerini tamamlandı.Batı ve diğer gruplarda çalışan A,B Grubu 13.06.2019 tarihininde PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTT-PAL) AŞ'ye gececek.

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTT-PAL) AŞ'ye gececek. Geçiş işlemleri olan özel güvenlik işçileri bağlı bulundukları mevcut sendikaları ise devre dışı kalacak.PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ'de tek yetkili sendika üye sayısı bakımından işletme baraj sınırına ulaşan Güvenlik-İş Sendikası Oldu.Sendika kısa zaman içerisinde çalışanlar için toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PTT-PAL, Çalışanları, Sendikalaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı