Haber Detayı
29 Ağustos 2018 - Çarşamba 11:52 Bu haber 25065 kez okundu
 
Pronet Securitas'a Satıldı
Elemanlı güvenlik hizmetleri sektörünün önde gelen iki ismi Securitas Güvenlik Hizmetleri ile Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri, gelişmekte olan sektörel ihtiyaçlara hızlı çözüm üretmek ve her iki şirketin ortak değeri olan müşteri odaklı yaklaşımı daha ileri bir seviyeye taşımak hedefiyle güçlerini birleştirme kararı aldı
Gündem Haberi
Pronet Securitas'a Satıldı

Elemanlı güvenlik hizmetleri sektörünün önde gelen iki ismi Securitas Güvenlik Hizmetleri ile Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri, gelişmekte olan sektörel ihtiyaçlara hızlı çözüm üretmek ve her iki şirketin ortak değeri olan müşteri odaklı yaklaşımı daha ileri bir seviyeye taşımak hedefiyle güçlerini birleştirme kararı aldı. Sektörü yakından tanıyan iki şirketin birlikte attığı bu adımla beraber daha geniş bir çözüm yelpazesi ve yenilikçi bakış açıları oluşturulmasının yanı sıra sektör adına katma değer yaratılması hedefleniyor. Güç birliğine yönelik olarak iki şirket arasında 31 Mayıs 2018 tarihinde imzalanan anlaşmanın ardından her iki şirketin yönetiminde bir değişiklik yaşanmazken, idari kadro ve saha çalışanları görevlerine devam edecekler.

Pronet’in ana faaliyet konusu olan, ev ve işyerlerine yönelik elektronik güvenlik, alarm sistemleri ve alarm izleme hizmetleri alanında faaliyet gösteren Pronet Güvenlik Hizmetleri’nin söz konusu anlaşmaya konu olmadığı ve bu şirketin mevcut ortaklık yapısıyla çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.

Securitas’ın hem uluslararası hem de yerel pazardaki uzmanlığının, Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri’nin uzun yıllara dayanan tecrübesi ve güçlü müşteri tabanıyla birleşmesi neticesinde Türkiye’deki elemanlı güvenlik sektörünün en deneyimli şirketi ortaya çıkıyor. İki şirketin sahip olduğu derin bilgi birikiminin birleşmesi sayesinde, sunulan hizmet yapısı müşteri ihtiyaçlarına göre daha hızlı ve etkin bir şekilde özelleştirilebilecek. Böylece farklı sektörlerden müşteriler gereksinimlerine birebir uyum sağlayan ve sürdürülebilir güvenlik hizmetlerine çok daha kolay ve çabuk ulaşacaklar.

Elemanlı güvenlik hizmetleri, güvenlik mühendisliği, etkinlik güvenliği, hizmetleri ve entegre güvenlik çözümlerini de içeren hizmet çeşitliliği ile geniş bir faaliyet yelpazesine sahip olacak şirketin hizmet verdiği alanlar arasında Türkiye’nin dört bir yanındaki AVM’ler, havalimanları, enerji tesisleri, üretim tesisleri, lojistik noktaları ile limanlar, turistik tesisler, finansal kurumlar, kamu kuruluşları, okullar, üniversiteler, hastaneler ve stadyumlar yer alıyor.

Securitas Güvenlik Hizmetleri Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu, “Bu birleşmeyle birlikte ailemizin genişleyecek olmasının heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’de güvenlik sektörünün en önemli oyuncuları olarak ‘güvenlikte en iyi’yi yeniden tanımlamayı amaçlıyoruz. Yeni takım arkadaşlarımızın uzmanlık, tecrübe ve farklı bakış açılarından faydalanma fırsatı bulacağımız bu yeni dönem, daha iyiye evrilmek için önemli bir fırsat,” dedi.

Pronet Güvenlik Hizmetleri CEO’su Alp Saul şu noktaların altını çizdi: “1995 yılından bu yana elemanlı güvenlik hizmetleri sektöründe ilklere imza atmış şirketimiz, kalite ve hizmet yaklaşımı anlamında bizimle aynı doğrultuda hareket eden Securitas Güvenlik Hizmetleri ile güç birliği yapmış bulunuyor. Bu gelişme aynı zamanda, firmamızın ana faaliyet konusu olan ev ve işyerlerine yönelik elektronik güvenlik ve alarm sistemleri alanındaki hizmetlerimize daha fazla odaklanmak için aldığımız stratejik bir karar.”

Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Beri Koronyo şunları söyledi: “Securitas Türkiye ile birlikte attığımız bu adım her iki şirketin en güçlü yanları olan müşteri odaklı olmak ve bunu katma değerli çözümlerle zenginleştirmek anlayışı üzerine inşa edildi. Tam bu çerçevede geleceğe yönelik önemli hedefleri içeren kapsamlı bir beraberlik hayata geçirdik. Sahip olduğumuz geniş çözüm dağarcığını her geçen gün daha da geliştirecek ve kurumsal ihtiyaçlara net yanıtlar sunarak kusursuz müşteri memnuniyeti oluşturacağız.”

Securitas Güvenlik Hizmetleri ile Pronet Güvenlik ve Danışmanlık Hizmetleri arasındaki anlaşma Rekabet Kurumu’nun onayına tabi bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pronet, Securitas'a, Satıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı