Haber
Giriş Tarihi : 10-04-2019 08:31

Para Nakil aracından 2 milyon TL çaldılar

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde, bankalara şirketlerin parasını taşıyan nakil aracı soyuldu. Olay, dün TEM otoyolu Velimeşe Mahallesi'ndeki bir dinlenme tesisinde meydana geldi.

Para Nakil aracından 2 milyon TL çaldılar

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde, bankalara şirketlerin parasını taşıyan nakil aracı soyuldu. Olay, dün TEM otoyolu Velimeşe Mahallesi'ndeki bir dinlenme tesisinde meydana geldi. Firmalardan toplanan paraları zırhlı ve korumalı nakil aracıyla bankalara götüren 2 özel güvenlik görevlisi, dinlenme tesisine girdiği sırada, 3 kişi 20 saniyede yaklaşık 2 milyon lirayı çalıp kaçtı. Para nakil aracının özel güvenlik görevlilerini gözaltına alan jandarma, kaçan hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Alınan bilgiye göre, firmalardan toplanan paraları taşıyan zırhlı nakil aracının güvenlik görevlileri E.A. ve F.Ö, para almak için Velimeşe Mahallesi TEM Otoyolu Edirne istikametindeki bir dinlenme tesisine girdi.
Tesisten çıktıklarında aracın kapısının açık olduğunu fark eden ve 2 milyon liranın çalındığını belirleyen güvenlik görevlileri, durumu jandarmaya bildirdi.  Olay yerine gelen jandarma ekipleri, etrafta geniş çaplı inceleme başlatırken, kapıların zorlanmadan açıldığını tespit etti. 

Araçtaki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen jandarma, E.A ve F.Ö'yü gözaltına aldı. Paraları çalan ve kimliği henüz belirlenemeyen 3 kişiyi yakalama çalışmaları sürüyor.