Haber
Giriş Tarihi : 30-10-2021 11:26   Güncelleme : 30-10-2021 11:26

ÖZGÜDER ilk genel kurulunu yaptı

Ağustos ayında kurulan Özel Güvenlik Görevlileri Derneği ilk genel kurulunu Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti toplantı salonunda gerçekleştirildi. Derneğin başkanlığına kurucu başkan Burhan Kendirci getirildi.

ÖZGÜDER ilk genel kurulunu yaptı

Ağustos ayında kurulan Özel Güvenlik Görevlileri Derneği ilk genel kurulunu Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti toplantı salonunda gerçekleştirildi. Derneğin başkanlığına kurucu başkan Burhan Kendirci getirildi.

Burhan Kendirci, genel kurulda yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

“Bizler 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanuna tabi olan bir işçi sınıfıyız. Ülkemizin her alanında her bölgesinde en ücra köşelerde bile meslektaşlarımız ile karşılaşabilmekteyiz. Asli görevimiz kolluk kuvvetlerimizin yanında olmak onların yükünü azaltmaktır.

Bu güne kadar işçi sınıfında olduğumuz için dernek çatısı altında toplanmaktan, acaba bana bir şey olur mu işimden atılır mıyım korkusuyla kimse bu işlere cüret edemiyordu. Öncelikle belirtmeliyim ki derneklere üye olmak 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun da yer almamış ve yasaklanmamıştır. Yine hiçbir kurum ve özel şirket derneğimize üye olduğunuz için sizi işten atmayacaktır.

Çünkü bizler ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık benim karakterimdir’’ sözüyle hareket etmekteyiz. Bizler herhangi bir sendika, siyasi parti veya özel güvenlik kurumuna bağlı değiliz. Yönetim kurulumuzda dâhil tüm üyelerimiz ekmeğinin peşinde olan hatta birçoğumuz asgari ücretle çalışarak, geçim sıkıntılarıyla mücadele eden işçi sınıfındayız. Derneğimizin kuruluş amacı birlik ve beraberliği sağlamak, sosyal etkinlikler ile rahat bir çalışma ortamı sağlamak, çeşitli projeler ile hem meslektaşlarımıza hem de halkımızın hizmetinde olmaktır.  Derneğimizin ileride yapacağı çalışmalardan bazıları şu şekildedir.

Özel hastaneler ve oteller ile kırtasiye, giyim mağazaları, restoranlar vb. esnaflarımız ile üyelerimize özel çeşitli oranda indirim anlaşmaları yapacağız. Özellikle üyelerimiz ve aileleri hastane işleri olduğunda mağdur olmamaları için Ankara, İstanbul, Karabük ve Samsun illerimizde otel anlaşmalarına öncelik vereceğiz. Sosyal medya hesaplarımız ve internet sitemizden üyelerimize özel part-time full time özel güvenlik alımı olduğunda duyurular yapacağız. Konutlar, fabrikalar gibi özel güvenlik çalışabilecek yer ve firmalar ile görüşmeler yaparak özel güvenlik alımı konusunda çalışmalar yaparak işsiz meslektaşlarımıza destek olacağız. Gezi, tur, piknik, çocuk tiyatrosu, konser vb. etkinlikler düzenleyerek meslektaşlarımız ve ailelerini güzel vakitler geçirmeyi sağlayacağız. Emniyet, Jandarma, sahil güvenlik gibi kolluk kuvvetleri ile ortak projeler, seminer ve toplantılar düzenleyeceğiz. AFAD, UMKE ve devlet yararına çalışan Kızılay, Deniz Feneri ve İHH gibi dernekler ile ortak çalışmalar yapacağız. Daha güzel nice projeleri hep beraber gerçekleştireceğiz. Unutmayın siz yoksanız bir kişi eksiğiz. Sözlerime burada son verirken hepinize tekrardan burada olduğunuz için, bir olduğunuz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum”

Özel Güvenlik Görevlileri Derneği’nin yönetimi şu isimlerden oluştu: Burhan Kendirci Yönetim Kurulu Başkanı, Buğse Betül Kendirci Aile ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı,   Mahmut Çelen Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı,  Hakan Afacan Sivil Toplumdan Sorumlu Başkan Yardımcısı,  Yunus Azgın Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Mehmet Ali Topçu Muhasip, Talat Sakaoğlu Genel Sekreter, Akif Güler Yönetim Kurulu Üyesi.

Denetleme kurulu ise Atıf Bayatlı başkanlığında, Hikmet Berat Yapıcıoğlu ve Sinan Çaprazlı’dan oluştu.

KAYNAK:KASTAMONU GAZETESİ 

AdminAdmin