Haber Detayı
22 Eylül 2019 - Pazar 10:45 Bu haber 2350 kez okundu
 
Özel Güvenlik ''TERÖR'' Kelimesinin Kullanılmasına Tepki
Esenyurt'ta bulunan bir alışveriş merkezi (AVM) otoparkında yaşanan kazada motosikletli genç ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
Gündem Haberi
Özel Güvenlik ''TERÖR'' Kelimesinin Kullanılmasına Tepki

Esenyurt'ta bulunan bir alışveriş merkezi (AVM) otoparkında yaşanan kazada motosikletli genç ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Yaşanan olayı cadde üzerinde görüntülemek isteyen İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine ise özel güvenlik görevlileri müdahele etmişti. Özel güvenlik şefi muhabire "Kameranı kırarım" demişti.Bunun üzerine İHA Muhabiri olaya tepki olarak ÖZEL GÜVENLİK TERÖRÜ Başlığı altında haber yapmıştı.TERÖR Kelimesine Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı'dan tepki geldi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Çağırıcı;İHA İhlas Haber Ajansı “Özel Güvenlik Terör Estirdi” diyerek haber geçiyor, ardından Özel Güvenlik Terörü diye haberler yapılıyor.

Konu İstanbul Esenyurt’ta AVM’de bir yaralının görüntüsünün çekilmesine müsaade etmeyen Güvenlik Şefi İHA muhabirine çekme kameranı kırarım diyor, varsayalım daha da kötüsü olsun, “Terör Estirdi” demek veya “Özel Güvenlik Terörü “ demek ne demek çok kıymetli haberi yapan basın mensupları..

Ülkemizde 7/24 -365 gün görevi başında halkımızın huzuru ve güveni için canı pahasına görev yapan özel güvenlik görevlileri her gün görevi başında saldırıya uğrarken sesi çıkmayanlar ,değerli basın mensubu kardeşlerimiz kendilerine gelince, basın mensubuna dokunan herkesi nerdeyse teröristle eş değer tutmaya çalışıyor..

Toplum nezdinde özel güvenlik görevlilerinin itibarını kişisel yanlışlar olsa bile genelleme üzerinden özel güvenlik mesleğini zedelemeye çalışmak, basın mensubu da olsan kim olursanız olun haddinize değildir dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, Güvenlik, ''TERÖR'', Kelimesinin, Kullanılmasına, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı