Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 23-06-2019 11:17

Özel Güvenlik Sektörü 15.Yılını Doldurdu

Özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen ve 26 Haziran 2004 yılında resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun; 15.yılını doldurdu

Özel Güvenlik Sektörü 15.Yılını Doldurdu

Özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen ve 26 Haziran 2004 yılında resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun; 15.yılını doldurdu. Bu kanunun kabul edildiği gün 26 Haziran , Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve bu hafta da Özel Güvenlik Görevlileri Haftası olarak kutlanacak.

Kamu düzeni ve halkımızın güvenliği için 15 yıl önce hayatımıza giren özel güvenlik görevlileri 15 yılda büyük bir ivme kazanmış ve toplumsallaşan bir meslek haline gelen özel güvenlik sektöründe özel güvenlik şirket sayısı: 1.404 Özel güvenlik eğitim kurumu sayısı: 440 Özel güvenlik birimi sayısı: 9.119 Özel güvenlik olarak çalışan sayısı : 284.399 kişi oldu.

Özel Güvenlik Haber Olarak;

“Büyük fedakârlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla görev alanlarında aziz milletimizin barış ve emniyet içinde yaşaması için üstün bir görev anlayışı ile hizmet veren tüm özel güvenlik görevlisi meslektaşlarımızın ortaya koyduğu başarı hepimizi gururlandırmaktadır.Bu zaman içerisinde görevleri başında hayatını kaybeden özel güvenlik görevlilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Özel güvenlik görevlilerinin ve sektörümüzün 26 Haziran özel güvenlik günü kutlu olsun..