Haber
Giriş Tarihi : 20-05-2020 00:24   Güncelleme : 20-05-2020 00:24

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

En çok aranan kelimeler arasında yer alan Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar? Özel Güvenlik Kimlik Kartları Nerede Verilir? 2020 özel güüvenlik kimlik kartları,Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Elime Ulaşır? . Kart yenilemek isteyenler için ek müracaat süresi de tanınmaktadır. detayları haberimizde..

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

Bu sorunun cevabı müracaat vaktine göre değişim göstermektedir. Kart yenilemek isteyenler için ek müracaat süresi de tanınmaktadır. Kimlik kartım ne zaman gelir sorusuna makalede vermeye çalıştık.

Özel Güvenlik Kimlik Kartları Nerede Verilir?

kimlik kartlarınız hazırlanınca EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından verdiğiniz adreslere PTT kargo ile gönderilir. Eğer teslim alan olmazsa 2. Defa götürüldükten sonra 10 gün şubede bekletilir.

Kişilerin en geç 6 ay içinde kartlarını alması gerekiyor. Verilen temel eğitim sonrasında sertifika ile kimlik kartının süresinin sona ermesi aynı tarihtir. Bu tarih 5 yıl ile sınırlıdır. 5 yıl sonunda tekrar eğitim almanız gerekiyor.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Kaç Günde Çıkar?

DUYURU (Geçici Kimlik): 2020 senesinden itibaren geçici kimlik konusunda yapılan değişiklikler geçerli olacaktır. Yeni kanuna göre ilk kez kimlik alıp işe girecekler için güvenlik soruşturması tamamlananlara bulundukları ildeki valiliğe müracat etmeleri halinde Özel Güvenlik Geçici Kimlik Kartı verilecektir. Yapılan ikinci değişiklik ise 5 senede bir yapılan kimlik yenileme işlemi için 1 yıl öncesinden kurslar tamamlanabilecek. Böylelikle çalışan özel güvenlik görevlilerinin kimlik süreleri dolup işten çıkarılma gibi mağduriyetlerinin önüne geçmiş olunacak. Güvenlik kimlik kartlarını yenileyenlerin kurs kayıt sürelerine bakılmaksızın yeni 5 senelik süreleri eski kimlik bitiminden itibaren başlatılacaktır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ne Zaman Elime Ulaşır?

Özel güvenlik kimlik vesikaları genel itibari ile ortalama 1 ay sonunda çıkmaktaydı. Büyükşehirler de İstanbul, Ankara, İzmir gibi bu süre 1,5 - 2 ayı bulabilmekte idi. Fakat Özel güvenlik Şube deyip yerindeyse UPDATE oldu. Otomasyon sistemine geçildi. Yeni kartlar üretildi ve basım için yeni makineler alındı. Sistem yeniden kuruldu. Her şey sayıları 250 bini geçen ÖGG kadrosuna daha iyi hizmet sunabilmek tüm işlemleri daha hızlı ve güvenli yapabilmek için yapıldı.