Haber
Giriş Tarihi : 05-10-2020 21:59   Güncelleme : 05-10-2020 22:23

Özel Güvenlik İşçilerinin de Dahil Olacağı MSB ANT Başkanlığı'nda Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesi Süreci Başlıyor

696 KHK ile Kadro Alan Özel Güvenlik İşçilerinin de Yer Alacağı ANT Başkanlığın’da Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesi Başlıyor!

Özel Güvenlik İşçilerinin de  Dahil Olacağı MSB ANT Başkanlığı'nda Yeni Dönem  Toplu İş Sözleşmesi Süreci Başlıyor

696 KHK ile Kadro Alan Özel Güvenlik İşçilerinin de Yer Alacağı ANT Başkanlığın’da Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesi Başlıyor!

Kamuda toplu iş sözleşme sürecini yakından takip ederek siz değerli okuyucularımıza aktaran ekibimiz,ANT (Akaryakıt İkmal Nato Pol Tesisleri) Başkanlığında çalışan işçilerin toplu iş sözleşmesi sürecini araştırdı.

696 KHK ile Kadro Alan İşçiler Yeni Dönem Toplu İş Sözleşmesine Dahil Olmak İçin Gün Sayıyor.

696 KHK İle Kadro Alan İşçiler HAK-İŞ'e Tepkililer!

Hak -İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan 696 sayılı KHK ile 4/D kadrosuna alınan işçilerin mevcut hukuki kazanımları olan asıl iş kollarına geçişinin Anayasaya aykırı olduğunu iddia ediyor. Hak iş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan'ın bu çıkışına 696 4/D işçileri sosyal medyada tepkileri ise çığ gibi büyüyor.İşçiler 696 KHK ile sosyal ve ekonomik çıkmazın içinde bırakılırken HAK-İŞ konfederasyonu’nun işçilerin haklarını bir kenara bırakarak taşeron sendikaların üye kaybını düşünmesi işçilerin tepkilerine neden oluyor.Binlerce işçi HAK-İŞ konfederasyonu’na tepki olarak bağlı bulundukları sendikalarından istifa ediyorlar.

Özel Güvenlik İşçileri Neden Ana İşveren Kolundan Toplu İş Sözleşmesi Yapmak İstiyorlar?

Özel Güvenlik İşçileri Yüksek Hakem Heyetin Belirmiş olduğu yıllık bazda yüzde 4+4 Zam oranlarından dolayı Enflasyona Yenik Düştü.Sosyal ve ekonomik sorunlar ile baş başa bırakılan 696 KHK ile kadro alan işçilerin dört gözle beklediği yeni dönem toplu iş sözleşmesi süreci 1 Kasım 2020 tarihinden sonra başlıyor.

MSB’de 18 Bin İşçi TÜRK HARB-İŞ Sendikasına Üye!

ANT (Akaryakıt İkmal Nato Pol Tesislerinde) 1-2-3 4-5-6-7-8-9 Dönem toplu iş sözleşmesi imzalayan ve Türkiye’nin sendikal tarihçesi bakımından en köklü sendikalarında biri olan TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı TÜRK HARB-İŞ Sendikası ANT (Akaryakıt İkmal Nato Pol Tesislerinde) 11.Dönem toplu iş sözleşmesinde yetki alabilmek için çalışmalarına başladı.

Tüm kurumlarda olduğu gibi T.C MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’na bağlı birimlerde 696 KHK ile kadro alan çalışan özel güvenlik işçileride,Yüksek Hakem Heyetinin belirlemiş olduğu toplu iş sözleşmesinin bitmesini ve asıl işveren üzerinden yapılan veya yapılacak olan toplu iş sözleşmesi sürecine dahi olmak istiyor.

ANT (Akaryakıt İkmal Nato Pol Tesislerinde) 10.Dönem toplu iş sözleşmesinde işçilerin beklentilerinin altında bir toplu iş sözleşmesi imzalanması,bazı hakların toplu iş sözleşmesinde yer olmasına rağmen sendika tarafından baskı kurulmadığı gerekçesi ile ödenmemesi işçilerin 11.Dönem toplu iş sözleşmesi için yeni ve etkili sendika arayışlarına sebep oldu.İşçiler hak kayıpları yaşamak istemiyor,sahada ve masada güçlü bir sendika istiyor.

11.Dönemde İşçilere tekrar kazandırmak ve yeni sosyal ve ekonomik katkılar sunmak için ANT Başkanlığına bağlı kurumlarda örgütlenme çalışmalarına sürdüren TÜRK HARB-İŞ Sendikası çalışmalarına hız verdi.

İşçilerin taleplerini yerinde dinleyen sendika yetkilileri yeni dönem toplu iş sözleşmesinde işçilerden gelen talepleri masada toplu iş sözleşmesi ile almak istiyor.ANT Başkanlığı'nda tüm işçilerin sorunları bire bir dinleyen sendika beklentilerin üstünde toplu iş sözleşmesi yapmak istiyor.

İşçiler ise Milli Savunma Bakanlığı’nda tek bir sendikanın olmasını ekonomik ve sosyal bakımından daha faydalı olarak görüyorlar.

Özel Güvenlik İşçileri Hak Kaybı Yaşamak İstemiyorlar.

11.Dönem Toplu İş Sözleşmesi Sürecine 696 KHK ile kadro alan özel güvenlik işçiler de dahil olacak.İlk defa ana işveren işçilelerinin yapmış olduğu toplu iş sözleşmesine dahil olacak işçiler gece zammmı,vardiya zammı fazla mesai ve diğer sosyal yardım haklarından yararlanacak.Özlük haklarında büyük değişiklik olacak olan özel güvenlik işçileri mevcut sendikalarından istifa ederek TÜRK HARB-İŞ Sendikasına üye olmaya başladılar.