Haber
Giriş Tarihi : 03-06-2020 19:50   Güncelleme : 03-06-2020 19:53

Özel Güvenlik Görevlisinin Katilleri Polis Ekiplerinin Sıkı Takibi Sonrası Yakalandı

2 Mayıs Salı günü saat 01.45 sıralarında, İstanbul Ümraniye Dudullu OSB'de bir deponun önünde olay gerçekleşti. Ulaşılan bilgilere göre, aynı gece depo önüne araçla gelip bekleyen iki kişi, deponun güvenliğinden sorumlu özel güvenlik görevlisi Murat Kaya ve diğer görevliler tarafından uyarıldı.

Özel Güvenlik Görevlisinin Katilleri Polis Ekiplerinin Sıkı Takibi Sonrası Yakalandı

2 Mayıs Salı günü saat 01.45 sıralarında, İstanbul Ümraniye Dudullu OSB'de bir deponun önünde olay gerçekleşti. Ulaşılan bilgilere göre, aynı gece depo önüne araçla gelip bekleyen iki kişi, deponun güvenliğinden sorumlu özel güvenlik görevlisi Murat Kaya ve diğer görevliler tarafından uyarıldı. Oradan ayrılan şahıslar, bir süre sonra aynı araçla tekrar deponun önüne geldi ve daha önce kendilerini uyaran güvenlik görevlisi Murat Kaya'nın üzerine 5 el ateş ederek otomobille uzaklaştı. Kaya'nın mesai arkadaşlarının ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralı haldeki Kaya'yı ambulansla Sancaktepe İlhan Varank Eğitim Ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Özel güvenlik görevlisi Murat Kaya, burda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı

KATİL ZANLILARI KISKIVARAK YAKALANDI

Polis, olayla ilgili soruşturma başlatarak Murat Kaya'nın öldürülmesi olayıyla ilgili yapmış olduğu çalışmalar sonucunda şüpheliler Kartal'da bir adreste suç aletiyle beraber kıskıvrak yakalandı. Katil zanlılarından Taha B. (26)'nın Uyuşturucu, Kasten yaralama, Hırsızlık, Tehdit; Denizcan A. (26)'nın ise Uyuşturucu, Mukavemet gibi suçlardan emniyette kayıtları olduğu öğrenildi. Şüpheliler, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan iki katil zanlısı tutuklanarak ceza evine gönderildi.