Haber
Giriş Tarihi : 04-06-2020 20:19   Güncelleme : 04-06-2020 20:19

Özel Güvenlik Görevlilerini Bıçaklayan Faile 12 Yıl Hapis Cezası İstendi

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde karantinadaki annesini görmesine izin vermedikleri bahanesiyle 2 güvenlik görevlisine saldıran fail hakkında dava açıldı.

Özel Güvenlik Görevlilerini Bıçaklayan Faile 12 Yıl Hapis Cezası İstendi

Maltepe'de koronavirüs tedavisi gören annesini hastanede ziyaret etmesine izin vermediği bahanesiyle iki özel güvenlik görevlisini bıçaklayan Murat D. Hakkında, üç ayrı suçtan 12 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ne Olmuştu?
Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde koronavirüs şüphesiyle tedavi gören annesini 21 Mart tarihinde ziyaret etmesine izin vermediği bahanesiyle iki özel güvenlik görevlisini bıçakla yaraladığı gerekçesi ile tutuklu olan Murat D. Hakkında sürdürülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma neticesinde hazırlen temeln iddien temelmede, şüpheli Murat D.’nin Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde koronavirüs teşhisi ile tedavi gören annesini görmek için hastaneye gittiği, güvenlik görevlisi Minur B.’nin karantina altında tutulan annesini görmeye gidemeyeceğini söylemesi üzerine tarafların tartışmaya başladığı belirtildi. Bunun üzerine hastaneden ayrılan Murat D.’nin Ateşli Silahlar Kanunu kapsamında kalmayan bıçaklarla geri döndüğü, Minur B. Ile tartışmaya başladığı, tartışmaya iki özel güvenlik görevlisinin daha dahil olduğu kaydedildi.

İddien temelmede, Murat D.’nin tartışma sırasında özel güvenlik görevlisi Minur B.’yi basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde, özel güvenlik görevlisi Ferhat K.’yi de basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde bıçakla yaraladığı, ayrıca iki özel güvenlik görevlisini de bıçakla kovaladığı, bu iki özel güvenlik görevlisinin bir odaya saklanması üzerine eylemin teşebbüs aşamasında kaldığı belirtildi.

ÜÇ SUÇTAN 12 YIL CEZA İSTENDİ
Şüpheli Murat D.’nin hastanenin acil en temel giriş kapısına zarar vermiş olduğu bilgisine de yer verilen iddien temelmede, şüphelinin, “Kamu görevlisini kasten yaralama”, “Mala zarar verme” ve “Kamu görevlisini kasten yaralamaya teşebbüs” suçlarından 3.5 seneden 12 yıl 3 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İddien temelmenin gönderildiği İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi, iddien temelmeyi kabul ederek duruşma günü verd