Türkiye'nin En Güncel Özel Güvenlik Haber Portalı
HV
04 HAZİRAN Pazar 03:55

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından Yılbaşı Öncesi Denetleme!

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ''Yılbaşı Tedbirleri'' konulu genelge gönderdi. Buna göre, kaçak/sahte alkol üretimi, dağıtımı ve satışına yönelik denetimler sıkılaştırılacak. 30 Aralık'ta başlayacak denetimler 1 Ocak 2023'te sona erecek, 3 gün boyunca 81 bin 219 ekip, 490 bin 435 personel görev yapacak.

gundem
Giriş Tarihi : 29-12-2022 18:37
Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından Yılbaşı Öncesi Denetleme!

Yılbaşı öncesi önlem ve denetimler artırılıyor.

İçişleri Bakanlığı, 30 Aralık ile 1 Ocak arasında 490 binden fazla personellin görev başında olacağını açıkladı.

''Yılbaşı Tedbirleri'' konulu genelge 81 il valiliğine gönderildi. Buna göre, 30 Aralık'ta başlayıp 1 Ocak’ta sona erecek tedbirler kapsamında 81 bin 219 ekipte 490 bin 435 personel görev yapacak.

Tedbirler özellikle yoğun kalabalıkların oluşması beklenen şehir merkezleri, turistik yerler, alışveriş merkezleri gibi noktalarda yoğunlaşacak.

Genelgede ekonomik, stratejik ya da sembolik önemi olan tesislerde meydana gelebilecek her türlü saldırı, sabotaj ve eylemlere karşı güvenlik tedbirlerinin artırılacağı da vurgulandı.

Kaçak alkole karşı önlemlerin artırılacağın belirtildi. Yılbaşı gece yarısı sonrasında trafikte alkol denetiminin yoğunlaştırılması da istendi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığından Açıklama Geldi

 

Yaklaşan yeni yıl nedeniyle daha önceki yıllarda olduğu gibi vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmesi amacıyla halkımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde denetim ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

AdminAdmin

YORUMLAR
ankara işçi ceza iş hukuku idari dava avukatı