Özel Güvenlik
Giriş Tarihi : 29-04-2020 01:39   Güncelleme : 29-04-2020 01:51

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyonu ÖGNET Nedir? Nasıl Kayıt Yapılır?

ÖZEL GÜVENLİK BİLGİ SİSTEMİ OTOMASYONU (ÖGNET) Nedir nasıl kayıt yapılır?detayı haberimizde yer verdik

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyonu ÖGNET Nedir? Nasıl Kayıt Yapılır?

ÖGNET NEDİR ?

5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanunun yürürlüğüe girmesinin ardından Özel güvenliğe dair tüm işlemleri yapabilmeniz için iki sistem bulunmakta.detayaları haber sitemiz olan özel güvebnlik haber üzerinden derledik. Birincisi ana sistem olan Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden, ikincisi ise yine sizi bu alana yönlendirecek e-devlet giriş sistemi üzerinden. Biz bu iki yolu da sizlere göstermek istiyoruz. Ama öncelikle bu sistemlere OGNET Sistemine Giriş yapabilmeniz için kayıt oluşturmanız gerekiyor. Peki kayıt işlemi nasıl açılır ve her isteyen istediği gibi kayıt açtırabilir mi? Bunun için neler gerekli? İşte tüm detaylar…

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyonu ÖGNET Nedir?

ÖGNET'e Kayıt Nasıl Yapılır?

Özel güvenlik otomasyon sistemi, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir sistemdir. Özel güvenlik elemanlarının, sınav sonucu öğrenme, evrak teslimi yapabilme, görev dağılımının takibi, adres değişikliği, itiraz ve dilekçe gibi birçok imkanı otomasyon sistemi ile yapmalarına imkan sağlar. Bunun için bu sisteme linki üzerinden giriş yapabilirsiniz. Ama giriş yapmanız için kayıt olmuş olmanız gerekiyor.

Eğer ilk defa giriş yapacaksanız ve kaydınız yoksa, bu durumda yukarıdaki linkteki siteye girerek “Kullanıcı adı kısmına” T.C kimlik numaranızı giriniz. “Şifre” kısmına da daha önce şifreniz olmadığı için şifre yerine yine T.C kimlik numarası girmeniz gerekiyor. Bundan sonra sistemin sol kısmında yer alan “Şifre değiştir” kısmından şifrenizi tek seferlik olarak değiştirebilirsiniz. Ve şifrenizi bir yere not almayı unutmayın. Çünkü bundan sonra artık giriş ekranından ancak bu şifre ile giriş yapabileceksiniz.

ÖGNET İçin İki Farklı Otomasyon Girişi Bulunmakta

üzerinden giriş yaptığınızda 2 farklı alan sizleri bekliyor olacak. İlk alan olan Özel Güvenlik Personeli ve Aday Öğrenci Kısmı, İkinci alan ise; Şirket-Eğitim Kurumu Alarm İzleme Merkezi, Özel güvenlik izni alınan yer.