Haber
Giriş Tarihi : 06-01-2021 11:21   Güncelleme : 06-01-2021 11:21

Özel Güvenlik Baba,SMA Hastası Kızı İçin Yardım Elinin Uzanmasını Bekliyor

Diyarbakır’da yaşayan SMA Tip-1 hastası minik Esma için sayılı günler kaldı. ABD'de uygulanan Zolgensma gen tedavisini 2 yaşını geçtiği (25 aylık) için alamayan minik Esma'nın ailesine Macaristan'da bulunan bir hastane kapılarını açtı ancak bir şart koşt

Özel Güvenlik Baba,SMA Hastası Kızı İçin Yardım Elinin Uzanmasını Bekliyor

Diyarbakır’da yaşayan SMA Tip-1 hastası minik Esma için sayılı günler kaldı. ABD'de uygulanan Zolgensma gen tedavisini 2 yaşını geçtiği (25 aylık) için alamayan minik Esma'nın ailesine Macaristan'da bulunan bir hastane kapılarını açtı ancak bir şart koştu. Minik Esma’nın 20 Ocak 2021 tarihine kadar hastaneye yatması gerekiyor eğer bu sürede yatışı gerçekleşmezse hastane pandemi gerekçesiyle, onu tedavi etmeyecek. Hastanede, kendisinden tedavi için istenen 2 milyon 132 bin euro maliyeti karşılayamayan baba Gökhan Kaplan ise yardım kampanyası başlattı.

“KIZIMI KAYBETMEK İSTEMİYORUM”

Bu tedaviyi olabilmesi için son 20 günü kalan Minik Esma için, sadece 430 bin euro toplanabildi. Çok sayıda ünlü ismin de tedavisi için destek çağrısında bulunduğunu belirten baba Kaplan, “Çocuğumun nefes alması için herkesten destek bekliyorum. Ben özel güvenlik görevlisiyim ve maaşım çocuğumun hayatını kurtarmaya yetmiyor. Kızımı kaybetmek istemiyorum” dedi.