Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 21:46 Bu haber 10819 kez okundu
 
ÖZ-İŞ'in Genel Sekreteri Sağlam;İhraç Söz Konusu Olamaz HAK-İŞ Aile Şirketi Değildir
HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Savunma İşçileri Sendikası ÖZ-İŞ'in Genel sekreterlik görevini yürüten Kadir Sağlam katılmış olduğu televizyon programına gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Sendikal Haberi
ÖZ-İŞ'in Genel Sekreteri Sağlam;İhraç Söz Konusu Olamaz HAK-İŞ Aile Şirketi Değildir

HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Savunma İşçileri Sendikası ÖZ-İŞ'in Genel sekreterlik görevini yürüten Kadir Sağlam katılmış olduğu televizyon programına gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sağlam;Özel Güvenlik Görevlilerine ait Özel Güvenlik İş Kanunun çıkartılmasını talep ederek,Özel Güvenlik İş Kanununda yapılması gereken değişiklikleri şöyle sıraladı:

1 - Özel Güvenlik Görevlilerinin özlük haklarının düzenlenmesi lazım. 

2 - Özel Güvenlik Görevlerimizin iş sözleşmesini sadece belirli süreli olarak yapılabilmesi yönünde çalışma koşulları ve ücretlerine ilişkin hususlarının düzenlenmesi.

3 - Özel Güvenlik Görevlilerine silah tazminatı düzenlemesi. 

4 - Özel Güvenlik Görevlilerinin meslek hastalığı kapsamında kanuni haklardan yararlanabilmeleri.

5 - Görevi başında yaralanan veya vefat eden Özel Güvenlik Görevlilerine 2330 sayılı kanun kapsamında Şehitlik - Gazilik hakkının verilmesi.

Sağlam daha sonrasında 30 Bin üyesi bulunan HAK-İŞ konfederasyonun en hızlı büyüyen genç ve dinamik sendikası olduğu belirtti.HAK-İŞ konfederasyo'nun almış olduğu ihraç kararını değelendirdi.

 

HAK-İŞ AİLE ŞİRKETİ DEĞİL’

“Bizler, Hak-İş üyeliği ile onur duyuyor ve üyeliğin gerektirdiği maddî ve manevî yükümlülükleri yerine getirmeye gayret gösteriyoruz” denilen açıklamada, Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan’ın şerhine rağmen konfederasyon bünyesine ikinci bir özel güvenlik sendikasının kabul edildiği hatırlatılarak Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın Öz-İş Sendikası Genel Sekreteri Kadir Sağlam’ın sosyal medyada yaptığı basit bir espriyi bahane ederek Öz-İş Sendikası’nı Hak-İş’in dışına çıkarmaya çalıştığı ileri sürüldü. Öz-İş’te hiç kimsenin Hak-İş’i bölmek gibi bir niyetinin ve hesabının olmadığına vurgu yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Konfederasyonumuz içindeki birlik ve beraberliği bozacak davranışlardan hep kaçındık, bundan sonra da kaçınmaya devam edeceğiz. Elbette yapılan yanlışlara karşı sessiz kalmamız beklenemez. Hak-İş, emekçilerin ve onların kurduğu sendikaların gönüllü birlikteliğiyle oluşmuş, Türkiye’nin en güçlü emek örgütlerinden birisidir. Hak-İş, kimsenin aile şirketi değildir.”dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZ-İŞ'in, Genel, Sekreteri, Sağlam;İhraç, Söz, Konusu, Olamaz, HAK-İŞ, Aile, Şirketi, Değildir,
Yorumlar
Haber Yazılımı