Sendikal
Giriş Tarihi : 25-11-2019 19:35

Öyle Bir Toplu İş Sözleşmesi Yaptılar Ki!

İST-GÜVEN ile HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikası arasında çalışanlar adına toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Öyle Bir Toplu İş Sözleşmesi Yaptılar Ki!

İST-GÜVEN ile HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı ÖZ-GÜVENSEN Sendikası arasında çalışanlar adına toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi 01.01.2020-31.12.2022 yılına kadar devam edecek.Toplu iş sözleşmesinden 696 KHK İle iştirak şirketine geçen özel güvenlik işçileri T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bağıtladığı toplu iş sözleşmesi olduğundan dolayı yararlanamayacak.Sendika ise toplu iş sözleşmesinden tüm işçilerin yararlanacağını ve geriye dönük alcakların işçilere ödeneceğini bildirmişti.Uzman ekibimiz bahse konu olan toplu iş sözleşmesinden sadece 696 KHK Sonrası işe giren işçilerin yararlanacağı konusunda daha önceden haber yaparak bilgilendirme yapmıştı.

 

https://www.ogghaber.net/haber-ist-guven-de-yetki-oz-guven-sen-sendikasindailk-etapta-2-bin-kisi-yararlanacak-6704.html

Seçim arası talimat ile üye yapan sendikaya şimdi ise üyeler tepki göstermeye başladı özel güvenlik işçileri geriye dönük toplu iş sözleşmesinden yararlanamayacak.01.01.2020 tarihinden itibaren yaklaşık 10 Bin çalışanın olduğu İST-GÜVEN Şirketinde 2 Bin Kişi yararlanacak diğer işçiler bakanlığının toplu iş sözleşmesi bittikten sonra toplu iş sözleşmesinden yararlanacak.Bakanlığın yayınladığı toplu iş sözleşmesi ile Sendikanın İST-GÜVEN ile yaptıkları toplu iş sözleşmesi aynı olması dikkat çekti.

İST-GÜVEN Şirketinde sendikalı olanda olmayanda aynı ücreti alacak,yapılan toplu iş sözleşmesinden karlı çıkan ise alacağı aidat ile sendika olması dikkat çekerek tepkilere sendikadan istifalara neden oldu.

SENDİKANIN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDEN DOĞAN İŞÇİ ALACAKLARI.